Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

530 Milyon Dolarlık NEM Çalındı

'NEM' forumunda Webber tarafından 1 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  530 Milyon Dolarlık NEM Çalındı

  Geçtiğimiz günlerde Tokyo merkezli coin borsasından (Coincheck) 530 Milyon dolar NEM hackerlar tarafından çalındı. Toplamda 523.000.000 adet XEM çalan hackerlar takip ediliyor. Coincheck’in yaptığı açıklamaya göre aldığı coinler için para iadesi alan kullanıcıların etkilendiği belirtildi.
  [​IMG]
  530 Milyon dolar değerinde XEM çalan hackerlar çaldığı kripto paraları ayrı kripto para hesaplarına dağıtarak bir ağ oluşturup iz kaybettirmeye çalıştı fakat kripto paraların dağıtıldığı cüzdanlar tespit edildi ve hackerların takibi sürüyor. Borsaya yüklü bir miktarda XEM sokmaya çalışan hackerların satış yapmaya çalıştığı kripto para borsalarıyla temas halinde olan Jeff McDonald, bu satışları engelledi. Bununla beraber hackerların büyük miktardaki sanal parayı bölerek piyasaya sürdüğü iddia ediliyor. Jeff McDonald ise bu duruma karşılık XEM’lerin ne kadar hesaba dağıtılırsa dağıtılsın izini süreceğini ve bunun sorumlularını bulacağını belirtti.

  Bunun yanında Coincheck, hesabında XEM kaybı yaşayan müşterilerini mağdur etmemek adına, müşterilerinin zararlarını şirket bütçesinden karşılanacağını açıkladı.
   
  Webber, bunu mobilden gönderdi, 1 Şubat 2018
  #1
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş