Adwords Hesabı Sürekli Askıya Alınması

'Google Adwords' forumunda okutan tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. okutan

okutan Site Yetkilisi Admin

Meslek:
    Webmaster
    PM:
    Özel Mesaj

Uzun süredir kullandığım ve yararlandığım Adwords hizmeti son zamanlarda sürekli askıya alınıyor. Bir çok yerde konuya çözüm aradım fakat kimse yardım edemedi, müşteri hizmetlerini aradım ve mail attım. Onlarda bu konuda yardım edemeyeceklerini, askıya alan kişilerin farklı departmanda olduğunu söyledi.

Adwords'u kullanmaya başladıysanız ve ona bağımlıysanız hesabınız askıya alındığında çok zor durumlar yaşıyorsunuz, ben gittim para karşılığı AdWords Manager Accounts (MCC) hesap aldım. Bu hesap sayesinde istediğim kadar Adwords hesabı açabiliyorum, biri askıya alındığında hemen bir başka hesap açarak yoluna devam edebiliyorsun.

Hesabı aldığım kişi sanal kart açarak dene, belki de kredi kartların kara listeye alınmıştır dedi. Bende dediği gibi yaptım, ama bu sefer karşıma farklı bir sorun çıktı :)

Bu hesabınızın veya diğer AdWords hesaplarınızın ödeme etkinliğinde şüpheli hareketler tespit edildi. Yetkisiz etkinliklerin önlenmesi için AdWords hesaplarınız askıya alındı.

Son olarak yaptığım işlem şöyle; yeni bir Adwords hesabı açtım, askıya alınan hesaplarımda kullandığım kredi kartlarım ile ödeme etkinliği oluşturdum. Fakat reklam oluştururken herhangi bir çiçekçi sitesinin reklamını yaptım. Bu şekilde hesabım askıya alınmadan reklamlar onaylanmış oldu, anahtar kelimelerde aynı şekilde.

Sonra kendi sitemin reklamlarını farklı bir kampanya oluşturarak hazırladım, ertesi gün o reklamlarda onaylanmış oldu. Ben sorunu bu şekilde çözdüm, ne kadar sürer bilmiyorum fakat şimdilik herşey güzel.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş