Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

AirDrop Nedir ?

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 22 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  AirDrop Nedir ?

  Kripto para dünyasına her geçen gün yeni para birimleri katılıyor. Durum böyle olunca piyasadaki rekabet oranı artmış oluyor. Kullanıcılar genellikle en popüler kripto para birimlerine yatırım yaptığından dolayı alt tarafta kalan kripto paralar zorlu dönemler yaşayabiliyor, hatta piyasadan silinebiliyor. Bu durumda işe ekonomi bilimi giriyor ve AirDrop kavramı ortaya çıkıyor.

  [​IMG]

  AirDrop’u kelime anlamı olarak havadan gelen, havadan yapılan yardım olarak çevirebiliriz. Ufak bir mantık yürütmeyle ücretsiz olarak dağıtılan coinler için kullanıldığını anlayabiliriz. Basit bir anlatımla gündelik hayatımıza uyarlayacak olursak size ücretsiz olarak 1000 Irak Dinarı gönderildiğini düşünün. Bu sizin için bir anlam ifade etmeyecektir; çünkü 1000 Irak Dinarı yaklaşık 3.2 TL ediyor. Daha sonra önemli gelişmeler yaşandığını ve Irak Dinarı’nın 100 kat değer kazandığını düşünün. Bu durumda sizin elinizdeki 3.2 TL artık 320 TL oluyor. Kripto paralardaki mantık da aynı bu şekilde işliyor. Kullanıcılar genelde popüler para birimlerini tercih ettiği için kripto paraların kurucuları bir miktar parayı ücretsiz olarak dağıtarak reklam yaparak bu rekabetin içine giriyor. Bunun en başarılı örneği Bitcoin Cash olarak gösterilebilir. Bitcoin Cash, ilk piyasaya çıktığı zaman elinizdeki Bitcoin miktarıyla eşit miktarda Bitcoin Cash dağıtarak kullanıcılarının güvenini kazanmıştı. Şu anda ise 1.250 Dolar’ın üstünde değere sahip. Yani Bitcoin Cash ilk çıktığı zaman elinizde bir miktar Bitcoin olsaydı çok yüksek bir kazanç elde edebilirdiniz.

  Airdrop’lar ücretsiz olarak dağıtıldığı için Airdrop edinmekle zarara girmezsiniz. Tıpkı Irak Dinarı örneğinde olduğu gibi almamak size bir şey kaybettirmez ancak alırsanız ileride sizin için kazanç kapısı olabilir. Airdrop alırken bilgilerinizi scam sitelere vermemeye dikkat etmelisiniz. Girdiğiniz sitenin AirDrop alacağınız kripto paranın orijinal sitesi olup olmadığını kontrol etmeli ve private keyinizi kimseyle paylaşmamalısınız.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş