Arama Motorlarında Yükselmek

'Google Optimizasyon' forumunda Webber tarafından 10 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  12,462
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  ARAMA MOTORUNDA YÜKSELMEK

  Bir websiteniz var ama arama motorlarında sabit bir sıraya sahip ya da arama motorlarında gözükmüyor mu ? O zaman gelin birlikte neden arama motorlarında yükselemediğinizi beraber inceleyelim.

  Öncelikle siteniz arama motorlarında gözükmüyor ise sebebi sitenizin arama motorlarına kaydedilmemiş olması olabilir.Bu durumda sitenizi arama motorunun kendi sayfasından, url ve keywordlerinizi uygun şekilde girerek kaydetmeniz gerekmektedir.

  [​IMG]

  ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NASIL OLMALIDIR?


  İlk olarak yapmanız gereken websitenize günlük olarak içerik girişi yapmanız.İçerik girişi yaparken içeriklerinizin özgün olmasına dikkat edin.Keyword ve tagleri uygun seçmeye özen gösteriniz.

  Siteniz aktif hale geldiğine göre artık backlink almaya başlayabilirsiniz.Backlink alırken PR değerleri yüksek siteleri tercih etmeye çalışınız.

  Sosyal medyayı aktif olarak kullanın.Facebook,twitter,instagram,google+,vk gibi sosyal medya sitelerinde websitenizi veya websitenizde yayınladığınız bir makaleyi paylaşabilir,ziyaretçi kazanabilirsiniz.

  SEO uyumlu script kullandığınızdan emin olun.Eğer SEO uyumlu bir script kullanmıyorsanız ne kadar emek verirseniz verin arama motorunda yükselmek zorlaşacaktır.Bunun yerine SEO ve mobil cihaz uyumlu temaları tercih etmeniz tavsiye edilir.

  [​IMG]

  Değişen çağa ayak uydurun.Google’ın arama motoru algoritmasını ve algoritmadaki değişiklikleri öğrenmeye çalışın.Websitenizde güncel olaylardan bahsedin.Bunlar sizi arama motorlarında üst sırada tutar ve daha çok ziyaretçi kazanmanızı , emeğinizin karşılığını almanızı ve hayallerinizdeki websiteye sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Telefon ve e-posta kullanarak kitlenizi genişletin.İnsanlara sitenizi tanıtıcı SMS’ler atarak veya davet içerikli mail göndererek kitlenizi büyütebilir daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

  Domain seçiminizi iyi yapın.Şayet alabiliyorsanız sitenizin keywordünün içinde bulunduğu bir domain alın bu sizi daha rahat bir şekilde yukarı sıralara taşır.Domain alırken çok uzun domainlerden uzak durun bu arama sonuçlarında çıkmanızı güçleştirir.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş