Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bill Gates Kripto Paraları Yorumladı

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 28 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Bill Gates Kripto Paraları Yorumladı

  En fazla tanınan iş adamı ve girişimcilerden biri olan Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates Reddit’te kendine gelen soruları yanıtladı. Bir kullanıcının kripto paralar hakkında soru sorması üzerine Bill Gates kripto paraları yorumladı.

  Kripto para birimlerinin özelliği gizli olmasıdır. Bunun iyi bir anlam ifade ettiğini düşünmüyorum; çünkü kripto paralar kara para aklama, vergi kaçırma, illegal alışverişler için uygun bir ortam oluşturuyor. Şu anda büyük çapta uyuşturucuların sanal paralar aracılığıyla alınıp satılıyor. Bu yüzden kripto paralar ölümlere neden olabiliyor. Şeklinde açıklama yapan ünlü iş adamı, Deep Web’i işaret ederek internet üzerinden binlerce kişinin uyuşturucuya eriştiğini belirtti. Reddit kullanıcıları tarafından ağır şekilde eleştirilen Bill Gates’in, 2015 yılında Kenya’da ticaret yapan tüccarların kripto para birimiyle alışveriş yapabilmesi için Blockchain teknolojisi geliştirmeyi teklif etmesi dikkat çekti.

  [​IMG]

  Bunun yanında Microsoft şirketi Coco Framework ve Microsoft Azure hizmetlerinde blockchain teknolojisi kullandı. İlerleyen günlerde piyasaya sürülmesi beklenen Microsoft kimlik doğrulayıcı uygulamasının altyapısının da blockchain tabanlı olacağı tahmin ediliyor.

  Kripto para yatırımının çok riskli olduğunu ve sadece maddiyat olarak bakılmamasını, bununla birlikte insanların hayatlarının da söz konusu olduğunu belirten Bill Gates’in, kripto paralara olumlu bakmadığını ancak blockchain teknolojilerini aktif bir şekilde kullanarak yeni çalışmalara imza attığını açıkça görebiliyoruz.
   
  okutan bunu beğendi.
 2. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj
  Ah iota ah, bitirdin bizi
   
  okutan, bunu mobilden gönderdi, 28 Şubat 2018
  #2
  Webber bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş