Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin Cash Kripto Para Birimi Nedir?

'Bitcoin Cash Yardım' forumunda okutan tarafından 26 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Son dönemin gözde yatırım aracı Bitcoin'e yatırım yapmak isteyenlerin işlem yapmadan önce bilmesi gereken bir çok detay var öncelikle bu Kripto para ne zaman kullanılmaya başlandı?, neden böyle bir para ya ihtiyaç duyuldu? Gibi sorulara tatmin edici yanıtlar bulunmalı.

  Kripto Paralar Ne zaman Kullanılmaya Başlandı?

  Kripto paralar ilk olarak 3 Ocak 2009 da Satoshi Nakamoto tarafından yazılan manifesto ile kullanıma girdi ve Dünyada toplamda dolaşımda bulunan miktarı 21 milyon adetle sınırlı olacak şekilde üretildi. İlk oluşturulduğunda 1 biriminin değeri 50$ civarında idi bu gün 1 biriminin değeri 13000$ civarında.

  Kripto Para Nedir?

  Her hangi bir merkez bankası ya da hükümetin kontrolünde olmayan tamamen bağımsız ve açık kaynak kodlu alım satımında aracı ya da üçüncü şahısların olmasına gerek olmayan doğrudan üretilip satılabilen elektronik nakittir.

  Bitcoin Neden Bölündü?

  Başlangıç aşamasında tek bir para birimi şeklinde tasarlanan Bitcoin Bloklar arası değişim prensibi ile üretiliyor ve bu şekilde dolaşımı sağlanıyor. Sistem ilk kurulduğunda blok başıma 1 MB işlem yapılıyordu ve işlem hızı saniyede 3 işlem olarak sınırlandırılmıştı ancak yapılan işlem miktarının artması ile işlem hızında önemli bir yavaşlama oluştu bu yavaşlama sorununa çözüm oluşturmak amacı ile 2017 yılı içinde Bitcoin para birimi Bitcoin ve Bitcoin Cash olmak üzere ikiye bölündü.

  İki Para Birimi Arasında Ciddi Değer Farkı Var

  Sistemi rahatlatmak amacı ile ikiye bölünen para birimi hakkında en fazla dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise değer farkı Bitcoin 13000$ seviyesinde bulunurken Bitcoin Cash 3000$ civarında bir değerden işlem görüyor bu nedenle Kripto paraya yatırım yaparken hangi para birimi üzerinden yatırım yapıldığına dikkat edilmeli.

  Fiyatlarda Ciddi Dalgalanma Mevcut

  Kripto paraların fiyatları başlangıç seviyelerine göre önemli ölçüde artış gösterdi ve dalgalanmalar başladı fiyatın yükseliş mi düşüş mü yaşayacağının belli olmaması ve para biriminin arkasında bir otoritenin bulunmaması da belirsizliği artıran bir unsur bu nedenle kripto paralara yatırım yaparken dikkatli olmak ve küçük miktarlarda yatırım yapmak gerekmekte.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş