Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin Çılgınlığı!

'BitCoin Yardım' forumunda okutan tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  2007 yılında Satoshi Nakamato tarafınca tasarlanıp piyasaya sürülen bu sanal paranın değeri yeni yeni anlaşılmaktadır. Yüzyılın yeni para birimi sayılan Bitcoin, özellikle 2017 yılındaki hızlı yükselişleri ile yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yaklaşık 20 katına çıkan bu kripto para birimi için, birçok kurum ve kuruluş bu balonun fazla uzun sürmeyeceğini ve hızlı bir çöküş yaşanabileceğini belirtti.

  Bitcoin kâğıt para yerine geçebilir mi

  Bitcoin kripto para birimidir. Uzun bir zamandır, kâğıt paranın yerine kullanımı tartışılmaktadır. Bitcoin ciddiye alınması bir konu ama kâğıt para yerine kullanımı şu an için gerçekçi bulunmamaktadır.

  Bitcoin nasıl çıkartılır?

  Bitcoin üretimi için, madencilik yapmanız gerekmektedir. Değerli taşlar nasıl kazma kürek ile çıkartılıyorsa, Bitcoin üretimi içinde aynı işlemi sanal ortamda yapmak gerekiyor. Bu işleme Bitcoin madenciliği (mining) denir. Bu sistem her açıdan mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve hiçbir insan tarafından yönetilmemektedir. Bitcoin madenciliği ile ilgili sayfalarca yazı yazılabilir. Madencilik işinin teknik kısmına girmeden sizleri bilgilendireceğiz.

  Evimizden bitcoin madenciliği yapabilir miyiz?

  İşlemcisi olan bütün cihazlardan Bitcoin madenciliği yapılabilmektedir. Fakat büyük kuruluşlar çok ciddi yatırımlar yaparak bile sınırlı sayıda BTC üretebilmektedir. Bu yüzden ev ya da büromuzdaki bilgisayarlar ile madencilik işlemi yapılması mümkün olmakla beraber boşa vakit ve para kaybı olarak görülmektedir. Bunun yerine yeni çıkmış altcoin madenciliği yapılabilir.

  Bitcoin madenciliği zor mudur?

  Bu soruya kesinlikle evet diyerek cevap vereceğiz. Bitcoin, blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Bitcoin protokolü yapılırken, Satoshi Nakamoto tarafınca çeşitli güvenlik tedbirleri almıştır. Herkes BTC üretimi yapmasın ya da hisse senetlerinde yapıldığı gibi manipüle olaylarının gerçekleşmemesini istemiştir. Bitcoin madenciliği işlemci gücü ve ram ile alakalıdır. Cihaz ya da altyapınızdaki işlemci gücü ne kadar yüksek ise BTC çıkartma şansınızda bir o kadar yüksek olacaktır
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş