Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

BİTCOİN HAYATIMIZA GİRMEYE DEVAM EDİYOR

'BitCoin Haberleri' forumunda Webber tarafından 8 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  BİTCOİN HAYATIMIZA GİRMEYE DEVAM EDİYOR

  Sanal bir para birimi oluşundan dolayı ekonomistler tarafından birçok olumsuz eleştiriye maruz kalan Bitcoin günlük hayatımıza girmeye yavaş yavaş başlıyor. Online ödemelerde Bitcoin seçeneği sunulması, Bitcoin para çekme makineleri (BTM) gibi birçok projeyle hayatımıza dahil olmasıyla beraber, güven kazanmaya ve istikrarını sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor.

  Toplum genelinde günlük yaşamda kullanılması planlanan BTC için her geçen gün yeni projeler gerçekleşmeye devam ediyor. BTM’ler hızla yaygınlaşıyor, bu sayede kolayca BTC alış ve satışı yapabiliyor ve gündelik hayattaki ödemelerimizi bu şekilde gerçekleştirebiliyoruz. BTM’leri şimdiye kadar duymamış olabilirsiniz fakat ABD’de şu anda yaklaşık 1300 adet BTM bulunuyor ve Dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Bir merkeze bağlı olmamasına ve özgür bir yatırım aracı olmasına rağmen bu tarz yatırımlar BTC’nin değerinde yükselişe neden oluyor.
  Ekonomist ve ünlü girişimcilerin Bitcoin’e karşı yaptığı olumsuz eleştirilerin çoğunun nedeni Bitcoin’in sanal bir varlık olması ve buna rağmen birçok sanal platformun Bitcoin ödeme yöntemini kabul etmemesiydi. Bu hamlelerden sonra BTC’nin artık sadece sanal para birimi olmaktan çıkacacağının ve gerçek, küresel bir para birimi olarak kullanılacağının planlandığını görüyoruz. Bu sayede yatırımcısına güven verecek ve al –sat dışında alışverişte kullanılabilecek, en önemlisi yurt dışından yapılan alışverişler için küresel bir para birimi kullanılabileceğini düşünüyoruz. Bu sayede tek bir fiyat üzerinden tüm ülkeler satın alma işlemi yapacak ve kur farkı oluşmayacaktır.
  [​IMG]
  Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden açıklama yapan Etherum’un kurucusu Vitalik Buterin kripto paraların sadece kolay yoldan para kazanmak olmadığını, asıl amacın insanlığa fayda olduğunu vurgulamıştı. Bu hamlelerin bu açıklamayla örtüştüğünü düşünüyor, Blockchain teknolojisinin insanlığa sağlayacağı faydanın ne boyutlara ulaştığını görüyoruz.
  BTM’ler sayesinde büyük bir ağ oluşmuş durumda. Amerika’daki büyük işletmelerde , büfe ve petrol ofislerinde BTM’ler bulunuyor. İşletme sahipleri, sıklıkla kullanıldığını ve sırf sistemi denemek için gelen insanlar olduğunu belirtiyor. ABD’de 160’dan fazla BTM makinesine sahip olan Coinsource şirketi 2018 yılında hizmetlerini yaklaşık 7 kat arttırarak 1000’den fazla makineye ulaşmayı hedefliyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş