Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin Kullanımı

'BitCoin Yardım' forumunda okutan tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  El ile tutulamayan, ele avuca sığmayan bir dijital yapılı paradır. Aslen, anlaşma ve uyuşma ağı olarak adlandırılır. Aktif kullanıcıları sayesinde sistemde herhangi bir araç olmadan birbirlerine doğrudan transfer yapabilme biçimidir.

  Bitcoin Nedir?

  2008 senesinde ‘’Satoshi Nakamoto’’ tarafından deney amacı ile ortaya çıkmıştır. Çeşitli bankalar, resmi kurumlar ve ilişiği olmayan, ancak ülkede üçüncü kişilerin yani arabulucuların ekstra ve faizli ücretlerine gerek duymadan kişiler arası yapılan alışveriştir. Dijital para birimidir. Dolar ve Euro’ya rakip olan, bitcoin kullanımı artarak devam etmektedir. Kısaltması ise BTC olmuştur.

  Bitcoin Nasıl Üretilmektedir?

  Üretimi işi madencilik yani diğer adıyla ‘’mining’’ deniyor. Bitcoine ulaşmak, çıkarmak ise belirli bir miktarda bitcoin gereklidir. Yalnız madencilik amacı ile değil, hesaplama yetkisi ve işlem gerçekleştirmek içinde belirli miktarda bitcon gerekli olacaktır. Sistemin tek bir merkezden kontrol edilememektedir. Bitcoin kullanıcıları, her yerde bu süreç ile ilgili çalışma yapmalı ve sistemi kontrol altında tutmalıdır. Buda belirli bir miktar bitcoine bedeldir. Bu işi yapan kişiler ise madencidir. Bu işi tek başına yapmak isteyenler bilgi birikimine ihtiyaç duyacaktır. Bununla birlikte bilgisayar sisteminizin güçlü ve uzman derecesinde olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bilgisayarınızın ana kartı kuvvetli ise bitcoin madenciliğinde de yeteneklisiniz demektir. Fakat sadece madencilik değil, özel siteleri satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

  Bitcoin Kağıt Paraya Rakip Olabilir Mi?

  Herkes bitcoinin kağıt paranın yerini alacağı düşünmektedir. Gelecek zamanda kağıt paranın işlevini yitireceği ve kalkacağı ve dijital paraya geçileceğini düşünen kişi sayısında fazlalık göz ardı edilmemelidir. Bilim kurgu dönemlerini andıran bitcoin dönemi, günümüz imkanlarının da yetersiz olduğu düşünülüyor.

  Bitcoinin belirli süre sonra çökeceğini düşünen kişi sayısı da oldukça fazladır. Ancak dünya genelinde devlet tarafından da kabul görmeye başlanmıştır. Alman maliye bakanlığı bitcoin ile çeşitli işlerini hallettiğini ve hesap birimi olarak önemsendiğini dile getirmiştir. İran, yaptırımlara karşı dik durup, bunlara siper olarak bitcoin kullandığı söylenilmektedir.

  Bitcoin Nasıl Kullanılıyor?

  Öncelikle bir cüzdan oluşturmalısınız. Sanal cüzdanınız telefonunuzda veya bilgisayarınızda gibi internet üzerinden web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Cüzdan da bir sınırlama yok, istenildiği kadar cüzdan oluşturulabilir. Bu sayede alışveriş, para transferi yapabilirsiniz. Bitcoin ile teknoloji, hız ve güvenilir bir sistem oluşturulmuştur.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş