Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

'BitCoin Yardım' forumunda okutan tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. okutan

okutan Site Yetkilisi Admin

44
    20
    8
    Meslek:
    Webmaster
    PM:
    Özel Mesaj

Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından başlatılmış herhangi bir kuruluşa bağlı olmayan yani merkezi olamayan ama ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen dijital para birimidir. Dolar ve Euro ya alternatif olarak sunulan bitcoin'in sembolü BTC'dir. Bitcoin almak için sitelerden faydalanabilirsiniz. Hesabınıza para yatırarak almak istediğiniz bitcoin miktarını girerek TL karşılığında bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin değeri anlık farklılıklar göstermektedir. Geleceği konusunda tam anlamıyla güven vermeyen kripto para birimi şuan için oldukça değer kazanmıştır.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Dijital madencilik olarak adlandırılan bitcon üretimi için yüksek performanslı bilgisayarlar gerekmektedir. Çok güçlü bilgisayarlar ile oluşturulan ortamda dijital madenciler tarafında üretilir. Sadece bu iş için özel üretilmiş makineler bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerinde üretim amaçlı bu istem kurulmuştur.

Normal şartlar altında elinizdeki bilgisayarlar ile üretim sağlamak oldukça zordur. Çok fazla elektrik enerjisi tüketmektedir. Madencilik günden düne zorlaştığı için gerekli donanım ihtiyacı sürekli olarak artmaktadır. Bu süre zarfında çok fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Buda sizin üretim yapmanızı imkânsız hale getirmektedir.

Bitcoin Nasıl Kullanılır

Bitcoin kullanımı için ilk yapmanız gereken sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Sanal cüzdanı mobil cihazlarınızda ya da bilgisayarlarınızda oluşturabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinde hizmet veren servislerden yara sağlayabilirsiniz. Cüzdan sınırı bulunmamakla birlikte dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bu cüzdan sayesinde para alabilir, para gönderebilir ve alışveriş yapabiliriniz.

Bitcoin Avantajları

Bitcoin sınırlı üretime bağlı olarak enflasyon riski taşımaz. Enflasyon riski oldukça düşüktür. Çökme riski oldukça düşüktür. Güvenli ve basit bir kullanıma sahiptir. Taşıması oldukça kolaydır, milyonlarca bitcoini bir hafıza kartında bile taşıyabilirsiniz. İzi sürülemez ve takip edilemez, mali kaynaklarınız gizlidir.

Bitcoin Dezavantajları

Bitcoin dezavantajları içinde izi sürülemez olması bazı durumlarda tehlikeli olabilmektedir. Suç işleme oranını artırabilir. Kaybedilmesi oldukça kolaydır. Kaybettiğiniz ya da ele geçirilen bitcoin cüzdanınızı geri alabileceğiniz herhangi bir mekanizma yoktur. Alıp satmak işlemi oldukça zordur. Taşıdığı risklerden dolayı kolay alıp satamazsınız. Çok yeni bir sistem ve harcama alanı darlığı sebebi ile pek tercih edilmiyor. Sadece yatırım amaçlı olarak yarar sağlayabilir.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş