Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin Nedir?

'BitCoin Yardım' forumunda okutan tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  2017 yılının en fazla kazandıran kripto parası olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün yatırımcı sayısı artan bitcoin hakkında birçok bilinmeyen bulunmaktadır bu bilinmeyenlerin başında bitcoin sisteminin nasıl çalıştığıdır.

  Sistem Nasıl İşliyor?

  Şifreli para olarak ta adlandırılan bitcoin nedir sorusunun cevabı şudur, açık kaynak kodlu bir dijital para birimidir. Günlük olarak kullanılan yerel ve uluslar arası para birimleri gibi alış veriş işlemlerinde çevrim içi transfer yöntemi ile kullanılmaktadır. Bitcoini diğer paralardan ayıran özellik ise her hangi bir devlet otoritesine bağlı olmamasıdır böylece fiyatı tamamen piyasa tarafından belirlenen hükümetlerin veya merkez bankalarının müdahalesinden uzak bir para birimi oluşturulmuştur.

  Dijital Para Madenciliği Nedir?

  2009 da kullanıma giren ilk dijital para olan Bitcoin dijital paraların en ünlüsü olsa da şuan da üretilen ve kullanımda olan birçok dijital para bulunmaktadır. Dijital para üretimine dijital para madenciliği de denmektedir. Bu işlem tam olarak matematiksel işlemlerle gerçekleştirilmektedir işlemi gerçekleştirmek için sunulan yazılımı bilgisayarınıza indirmeniz ve güçlü ekran kartları ve işlemcilerle dijital para ağı üzerinden işlem yapmak gerekmektedir.

  Dijital Paralar Hangi Avantajları Sunuyor?

  Dijital paralarla alım satım yapabilmek için sadece bir elektronik posta adresine sahip olmak yeterli bu durum hem işlem kolaylığı sağlıyor hem de işlem yapan kişinin kimlik bilgisi gibi bilgileri vermesi gerekmediğinden kullanıcı anonim kalabiliyor. Dijital paranın kullanıcıya sunduğu bir diğer avantajda hızlı şekilde işlem yapmak bu sistemde aracı kurumlar olmadığı için yapılan işlem kısa sürede gerçekleştiriliyor. İşlemlerde banka ya da benzeri kurumlar olmadığı için işlemler sırasında banka komisyonu veya vergi gibi yükümlülüklerde oluşmuyor.

  Güvenlik Nasıl Sağlanıyor?

  Bu sistemde işlemler tamamen açık kaynak kodları ile yapılıyor. Çalışma mantığı olarak ikili anahtar sistemi kullanılıyor alıcı ve satıcının elinde sadece kendilerinin bildiği şifreler ve birde herkese açık şifreler var yapılan işlem tutarı herkese açık şifrelerden görüle bildiği için hırsızlık ya da kaybolma gibi sorunlar yaşanmıyor kişiye özel şifre sayesinde de kimliğinizi açıklama zorunluluğu olmaksızın alım satım yapabiliyorsunuz.
   
  sedat bunu beğendi.
 2. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  10
  3
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj
  Güzel bilgi :)
   
  sedat, bunu mobilden gönderdi, 25 Aralık 2017
  #2
  okutan bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş