Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Bitcoin’i Yerinden Edebilecek Coin'ler

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 30 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  4.jpg

  Kripto para denildiği anda herkesin aklına ilk gelen Bitcoin’dir. Bu durum çok normal çünkü Bitcoin, dünyada ilk çıkan kripto para birimi olmaktadır. Şimdilerde Bitcoin’in yerini almaya çalışan 4 tane kripto para bulunuyor. İşte Bitcoin’i yerinden etmeye çalışan Altcoinler;


  Ethereum

  Çoğu kişiler Ethereum ile Bitcoin’i birbirine benzer olduğunu düşünür. Ancak Ethereum’un para birimi ile para birimi olmayan Blockcahain uygulamaları, Bitcoin ile karşılaştırmak mümkün değildir. Nedeni ise Bitcoin’de yalnızca para birimi olan Blockchain uygulamaları bulunur. Dahası Ethereum’un çok fazla hayran kitlesi bulunuyor. 2017 yılının sonlarına doğru bazı sektörlerin birlikte olduğu Enterprise Ethereum Alliance’da hemen hemen 200 kuruluş bulunmakta.


  Ripple

  Yalnızca finansal kurumlara hitap etmekte olan bir kripto para birimidir. Şimdilerde fazla sayıda finansal kurum tarafından destek sağlanıyor. Nereye gönderildiğine bakılmadan hızlı işlem sürelerine ve az işlem ücretine sahiptir. Diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi MoneyGram International’ın da içinde olduğu birçok yüksek profilli ortaklığa sahiptir. Bazı zamanlar merkezi olan kripto para birimi olması nedeni ile eleştiriler de yapılıyor.


  Nano

  Şu anda saniyede 7,000 işlem yapabilme kapasitesi bulunur. Bu hızları zaman geçtikçe daha da artabilir ve Visa’ya rakip olarak doğabilir. Gerçekleştirdikleri bu hızın arkasında block kafes yapısı bulunur. Bu hız potansiyeli sayesinde Nano, Bitcoin’i geride bırakabilir.


  Qtum

  Ethereum da ki gibi akıllı sözleşmeleri kullanıyor ve Bitcoin ile Ethereum ‘un iyi taraflarını ele alıyor. Dahası bunları eşi benzeri olmayan bir ağa dönüşmesini sağlıyor. Qtum’un Bitcoin’den daha fazla büyüme potansiyelinin olmasının sebebi, Çinli işletmeler ile kurduğu ortalılardır.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş