Çiftlik Bank Mağdurlarına Kılıçdaroğlu’ndan Müjde! Paranızı Geri Alabilirsiniz

'Türkiye Gündemi' forumunda Ersin tarafından 22 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  16,461
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  2.jpg
  Kemal Kılıçdaroğlu, parti grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Çiftlik Bank skandalı sebebiyle mağdur olanlara seslenerek, ‘’Paranızı o tosundan değil, BDDK’dan alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey dava açmak. BDDK’nın 150. Maddesi var.’’ diye belirtti.

  Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup toplantısında Çiftlik Bank mağdurlarına seslendi, ‘’Paranızı almak istiyorsanız BDDK’ya dava açın’’ dedi. Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, ‘’Çiftlik Bank mağdurlarına sesleniyorum. Bu görev BDDK’nın... Mehmet Aydın’ın bankayı unvan olarak kullanmış. BDDK kanunun 150. Maddesini gerekçe göstererek aç davanı, paranı faizi ile birlikte alırsın’’ diye belirtti.


  ‘’O Tosuncuğu Uruguay’dan Getirtemezsin’’

  ‘’Adam kalkıyor herkesin gözü önünde, buna bakan ve başbakanda dahil Çiftlik Bank’ı kuruyor. Ardından 77 bin 843 kişinin hakkını gasp ederek tam tamına 511 milyon lira dolandırıyor. BDDK, Ticaret Bakanlığı, SPK, Hükümet herkes seyrediyor. Buradan dolandırılan herkese seslenmek istiyorum. Hakkınız olan parayı faizi ile birlikte alabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak BDDK’nın 150. Maddesi gayet açık ve net. Buna göre alınması gereken izinleri almadan, kamuoyuna yapılan açıklamalarda banka ismi veya banka gibi ‘’katılım fonu’’ toplama izlenimi veren kişiler cezalandırılır. Tosuncuk bankayı unvan olarak kullanmış. Bakan açıklama yapıyor, vatandaş uyanık olmalı diyor. Senin alacağın ve aldığın önlem bu mu? Sen bakansın, senin uyanık olman lazım. Benzer 11 kuruluştan bahsediyor. Konuşacağına gerekeni yapsana, illaki yurtdışına kaçmalarını mı bekliyorsun?’’
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş