Çiftlik Bank Sahibi Mehmet Aydın Son Vurgunu Böyle Yapmış

'Türkiye Gündemi' forumunda Ersin tarafından 3 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Editör

16,476
    8
    8
    Meslek:
    Editör
    PM:
    Özel Mesaj

1.jpg

Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın, 2017 aralık ayında Çiftlik Bank’ın 11 milyon TL’si bloke edildi. Ardından bir soruşturma olacağının varlığını hissederek yurt dışına kaçmıştı. Dünyanın dört bir tarafında aranıyor ve Aydın’ın Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında tutuklanan koruması Cafer Çolak bazı bilgiler paylaştı. Korumasının ifadesine göre, Bitcoin almak için gönderilen paraydı ve 11 milyonluk bloke Mehmet Aydın’ı etkilemedi. Nedeni de toplanan paraların yanında 11 milyon ufak bir rakamdı diyerek çarpıcı bilgiler verdi. Aydın, son vurgununu gitmesine 3 ile 4 ay öncesinden yaptı ve en az 200 milyon TL toplamıştır dedi.

Gerçekler Gün Yüzüne Çıkmaya Başladı

Cafer Çolak ifadesinde şu şekilde ifadeler kullandı;

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın soruşturma başlatmasının ardından, Bitcoin tesisleri kar dağıtımını yasallaştırmak amacı ile gelir gösterilebilmesi için açıldı. Savcılık tarafından el konulan 11 milyon TL, Bitcoin alımı için gönderilen paradır. Paranın hesaptan çekilip Bitcoin alımı için kullanılma süresi boyunca paranın gönderildiği H. İsimli kişi ile 3 gün yan yanaydım. Bu süre zarfında parayı alıp kaçmasını engelleyebilmek içindi ve H.’yi kesinlikle tehdit etmedim. Yalnızca Mehmet Aydın’ın bana süreci takip et parayı alıp kaçmasın dediği için takipte bulundum. Hesaba konulan bloke hakkında Mehmet Aydın pek bir tepki göstermedi çünkü, piyasadan toplanan ve harcanan paraların yanında 11 milyon küçük bir rakamdı.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş