Çiftlik Bank’ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Ortalığı Karıştıran Kimliği

'Türkiye Gündemi' forumunda Ersin tarafından 15 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  16,461
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  1.jpg  Yaklaşık 77 bin kişiyi dolandırarak topladığı milyonlarca TL ile yurt dışına kaçan Mehmet Aydın’ın, Uruguay’dan kimlik aldığını gösteren bir fotoğraf bugün sosyal medyada hızlıca yayıldı. Mehmet Aydın’ın eşinin avukatı da dün yapmış olduğu açıklamada Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığını söylemişti.

  Türkiye’nin hemen hemen her ilinde yatırımcısı (bayisi) bulunan Çiftlik Bank, uzun bir zamandır bayilere ödeme yapamıyordu. Uzun bir süredir herhangi bir problem olmadıklarını, paralarının ve yatırımlarının bulunduğunu ancak devletin ve bankaların kendilerine sorun çıkarttıklarını iddia eden Mehmet Aydın ve şirketin diğer yetkilileri, bir anda ortadan kayboldu. Çiftlik Bank’ın Facebook ve web sitelerini de kapatarak kaçan Mehmet Aydın, arkasında 77 bin mağdur ve 120 milyon TL’ye yakın bir hesap bıraktı.


  Mehmet Aydın’ın Eşi Tutuklandı

  Dün yaşanan gelişmeler neticesinde Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çolak ve Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın tutuklandı. Haklarında nitelikli dolandırıcılık nedeniyle işlem yapıldıktan sonra cezaevine gönderildiler. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı, Çiftlik Bank’ın tüm tesislerine kayyum atayacaklarını belirtti.


  Mehmet Aydın’ın Kimlik Kartı

  Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın önce Dubai ardından ise Uruguay’a kaçtığı belirtiliyor. Eşi Sıla Aydın’ın avukatı Abdullah Yörük’ün yapmış olduğu açıklamada, ‘’Mehmet Aydın’a 19 Şubat’tan beri ulaşılamıyor. Uruguay’a gittiğini ve Çiftlik Bank üyelerinden topladığı paralar ile Uruguay ve Arjantin’de inşaat sektörüne girdiğini biliyoruz. Ayrıca Uruguay vatandaşlığı da almış’’ diye belirtti.

  Bu açıklamalardan sonra ise Mehmet Aydın’ın Uruguay oturum kartı ile çektirmiş olduğu resim, bugün sosyal medyayı salladı. Kimlikte geçerlilik tarihinin Haziran 2019’a kadar olduğu gözüküyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş