Çiftlikbank Soruşturmasının Kararı Açıklandı!

'İnternet' forumunda okutan tarafından 8 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Çiftlikbank'a yönelik açmış olduğu soruşturma karara bağlandı. Bir çok kişinin şikayeti üzerine açılan bu soruşturmanın kararı herkes tarafından merak ediliyordu, bakanlık; Çiftlikbank tarafından gerçekleştirilen vurgunun "nitelikli dolandırıcılık" olduğunu, ve en kısa sürede internet sitesine erişimin kapatılması yönünde teklif verdi.

  Çiftlikbank.jpeg

  Kamu oyunda merakla beklenen soruşturmanın sonucu hakkında açıklama yapan
  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ‘’Soruşturma bitti. Çiftlikbank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk.’’ dedi.

  Geçtiğimiz Kasım ayında, sanal bir oyun olan ve internet üzerinden gelir vaat eden Çiftlikbank’ın yasallığı konusunda çıkan tartışmalar üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bir inceleme başlatmış ve SPK raporuyla Çiftlikbank tarafından yüksek gelir vaadiyle piyasadan 500 Milyon TL toplandığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca Çiftlikbank’ın adında bulunan "bank" ibaresi Bankacılık Kanunu’na aykırı bulunmuş ve Reklam Kurulu, 3 ay süreyle tedbiren durdurma cezası vermişti.
   
  hsnsdt bunu beğendi.


Bu Sayfayı Paylaş