Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

DOGECOİN NEDİR ? - GENEL BİLGİLER

'Diğer Alt Coinler' forumunda Webber tarafından 8 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  DOGECOİN NEDİR ?- GENEL BİLGİLER
  Bir şaka para birimi olarak çıkan Dogecoin’in simgesi bir internet fenomeni olan “Doge” ikonuyla ortaya çıktı. Şaka para birimi olarak çıkmasına rağmen büyük ilgi gören Dogecoin yükselişiyle beraber artık şaka para birimi olmaktan çıkmış bulunuyor. Dogecoin hakkında genel bilgileri vereceğimiz bu yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

  DOGECOİN NEDİR ?
  Dogecoin, yazılımcı Billy Markus tarafından geliştirilen, “troll” içerikli, kripto para piyasasını tanıtmak için ortaya atılmış nükteli bir sanal para birimidir. Mining yoluyla sınırsız olarak çıkarabileceğiniz bu para birimi, işlem hacminin çok yüksek olmasıyla dikkat çekiyor. Kripto para dünyasında en fazla alım – satım oranı olan para olmasıyla bilinen Dogecoin, Bitcoin’in dolaşım hacminin 80 katına yakın miktarda hacme sahip. Sınırsız çıkarılması Dogecoin’in değerinin düşmesine neden olurken kullanıcılar arasında yaygınlaşmasına da sebep oluyor. Litecoin ve Bitcoin ile benzerlikler gösteren dogecoin’in simgesi 2010’da fenomen olan bir köpekten geliyor. İlk çıktığı zamanlarda gençler arasında hızla popülerleşen Doge’nin çıkarılması çok kolay olduğu için kolaylıkla binlerce dogecoin çıkarılabiliyordu. 2017 Aralık ayında %400 civarında artış yakalayarak en yüksek değeri olan 0.0107 dolara ulaşan Doge artık bir şaka para birimi değil gerçek bir kripto para oldu gibi gözüküyor. 1 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Dogecoin, kurucusunu bile şaşırttı. Jackson Palmer’e göre bu yükselişin sebebi kripto para birimlerinde son zamanlarda oluşan boşluk.

  DOGECOİN CÜZDAN OLUŞTURMA
  DogeCoin resmi internet sitesine girdiğinizde alt kısımda Windows- linux- browser gibi seçenekler sunuyor bilgisayarınızın işletim sistemine göre veya isterseniz tarayıcı üzerinden cüzdan oluşturabilirsiniz. Cüzdan sizin dogecoin depolamanızı veya birine dogecoin göndermenizi sağlar.

  DOGECOİN MADENCİLİĞİ
  Bir blok kırmanın ortalama süresinin 1 dakika gibi kısa bir zaman olduğu belirtilen Doge’de ödül ajandasına göre ödüller alabilirsiniz.

  DOGECOİN NEREDEN ALINIR ?
  Türkiye’de koineks kullanarak Doge satın alabilirsiniz. Bunun dışında DogeCoin ‘in resmi internet sitesinde DogeCoin kazanma bölümünde az sayıda da olsa website mevcut bunlara girerek küçük miktarda Doge çıkarmanız da mümkün. Bazı siteler de alt limit olsa dahi direkt hesabınıza Doge gönderen websiteler de mevcut.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş