Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Dünyada ilk bitcoin milyarderleri servet kaybetti!

'BitCoin Haberleri' forumunda okutan tarafından 22 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Dünyanın ilk Bitcoin milyarderi olan Winklevoss kardeşler servet kaybettiler. ABD'li olan winklevoss kardeşler geçtiğimiz günlerde Bitcoin milyarderleriydiler. Bitcoin 15 bin doları test ederken son dönemde 10 bin dolara gerilemesi ile bir servet kaybettirdi. Kardeşler, Kripto para piyasasındaki dalgalanmadan nasibini aldı.

  2012 yılında 120 bin bitcoin satın alarak 65 milyon dolar yatırım yapmışlardı. Kardeşler sanal para biriminin değeri 120 dolar iken satın almaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde 14-15 bin doları zorlarken yaşadığı düşüşle kardeşleri oldukça etkiledi. ABD basınında yapılan haberlere göre kardeşler bu düşüşle beraber 350 milyon dolar kaybettiler. Tabi kaybetikleri bu servet elde ettikleri kardan gittiğini söyleyebiliriz.

  Winklevoss kardeşler düünyadaki bitcoin hacminin yüzde birine sahipler. Ve ellerindeki bitcoin yatırımından kazanmış oldukları kar ise yüzde 10 bindir. Aralık ayında yapılan açıklamalardır.

  Daha öncelerindede Facebook fikrinin kendilerinden çıktığını iddia ederek gündeme gelmişlerdi. Hatta Facebook kurucu ve CEO'su olan Mark Zeckerberg'e dava açarak gündemde belli bir süre kalmışlardı. Bu dava sonucunda Zuckerberg'le 65 milyon dolara anlaşan ikiz kardeşler, bu paranın 11 milyonunu Bitcoine yatırım yaparak değerlendirmişlerdi.

  Winklevii ismiylede anılan kardeşler 36 yaşındadırlar. Harvard üniversite mezunu olan girişimci kardeşler Bitcoini kurumsal olan firmaların yatırım yapmasını sağlamak için ticaret fonları kurmaya çalıştıklarını fakat Güvenlik ve Döviz komisyonunun onayı olmadığını söylediler. Bitcoin ile belli başlı konular üzerinde çalışmaya devam etmektedirler.
   
  Son düzenleme: 22 Ocak 2018
  Webber bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş