Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ethereum Madencilik Malzeme Seçim Kılavuzu

'Ethereum Yardım' forumunda okutan tarafından 26 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Ethereum tıpkı Bitcoin ve Litecoin para birimleri gibi kripto paralar içerisinde yer alan ve madencilik konusunda bir çok kişinin yatırım yaptığı bir yatırım aracı olarak görülür. Sistem içerisinde Bitcoin kripto para biriminin madenciliğinin çok zorlaşması sebebi ile alternatif seçeneklere yönelen yatırımcıların Ethereum para birimi üzerinden madencilik yaptığı bilinir. Bu para biriminin madenciliğini yapabilmek için çeşitli araçlara ve bu araçların doğru bir şekilde seçilmesine ihtiyaç duyulur.

  Anakart Seçimi

  Bilgisayarların anakartlarındaki işletim sistemi üzerinden yapılan Ethereum madenciliğinin gün geçtikçe artması dünya çapında anakart alımlarında ciddi bir artış yaşanmasına neden olmuştur. Madencilik için gerekli olan en önemli etmenlerden bir tanesi olan anakartlar algoritmaların çözülebilmesi açısından da önemlidir.

  Sadece madencilik işlemi için üretilmiş olan anakartlardan satın alınması önemli olup anakartın üzerinde ne kadar az donanımsal açıdan özellik olursa verimliliğinin de o kadar önemli olduğu bilinir. Bu nedenle anakart seçiminde donanımsal bazda az özelliğe sahip olan anakartların satın alınması gerekir.

  Mevcut Olan Bilgisayar Üzerinden Seçim Yapma

  Evde mevcut olan bilgisayar üzerinden Ethereum madenciliğine giriş yapmak isteyen yatırımcılar için de alternatif yöntemler mevcuttur. Mevcut bilgisayar üzerindeki PCI-E kuvvetle muhtemel 2 veya 3 adet slot girişinden oluşması madencilik için yeterli olmadığından ötürü bu slotları arttıcı aparatlardan satın alınabilir. Bilgisayarın güç kaynağını büyüterek 2 GB RAM alanı ile birlikte Ethereum madenciliğine giriş yapabilmek mümkün hale gelir. Soket modelinin 1151 Celeron olması ya da i3 işlemci sistemine sahip bir bilgisayar üzerinden madencilik işleminin yapılması da mümkündür.

  PCI-E Yuvası Seçimi

  Ethereum madenciliği için yeni bir bilgisayar alarak yatırımını büyütmek isteyen kişiler için bilgisayar içerisinde bulunan PCI-E yuvasının 8 model olmasına özen gösterilmelidir. Daha aşağıda olan modellerin Ethereum madenciliği içerisinde her hangi bir güç kaynağı oluşturması zor olduğundan bu modeldeki bilgisayarların tercihi daha doğru bir seçim olacaktır. ESONIC HM76-6S BTC COMBO model bilgisayar Ethereum madenciliği yapan kişilerin kullandığı bir bilgisayar modeli olup yatırımcılar tarafından tavsiye edilir.
   
  Son düzenleme: 26 Aralık 2017


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş