Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ethereum Nedir?

'Ethereum Yardım' forumunda okutan tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Merkezi olmayan kripto para birimlerinden bir tanesi olan Ethereum özel bir kodla birlikte yazılım dili kullanılması sonucunda geliştirilen bir para birimi olarak borsada işlem görür. Blockchain işletim sistemi üzerinden işlem gören ve merkezi olmayan sistemler üzerinden üretimi sağlanan Ethereum para birimi, Ethereum nedir sorusuna verilebilecek en kısa cevaplardan bir tanesi olarak tanımlanabilir.

  Ethereum Tarihi

  Vitalik Buterin ve ekibi ile birlikte 31 Temmuz 2015 tarihinde Amerika'da gerçekleştirilen Bitcoin konferansı sırasında tanıtılan Ethereum kripto para birimi Bitcoin'e oranla daha özgün bir şekilde üretilmesi sonucunda ayrıma tabi tutulmuştur. Ethereum somut doğal kaynaklar arasında petrole benzetilerek kendi enerjisini kendisi üretebilme özelliğine sahip olan bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Borsada ETH kod adı ile birlikte işlem görür.

  Ethereum-Bitcoin Farkları

  Ethereum ve Bitcoin paraları mağazalar üzerinden satışı gerçekleştirilen birimler olmaları konusunda benzerlik gösterseler de Ethereum para biriminin Bitcoin'e göre sunulan imkanlar sonucu ile daha gelişmiş bir sisteme sahip olduğu görülür. Ethereum üzerinden kullanılan doğrulama algoritması Bitcoin madenciliğinde geliştirilen sistemlerin Ethereum madenciliği üzerinde etkisiz kalmasını sağlamıştır.

  Bu algoritma Ethash ismi ile anılır ve madencilik konusunda bireylerin bu sistem üzerinden yeni algoritmalar geliştirmelerine neden olur. Bitcoin üzerinden gerçekleştirilen blok süresi 10 dakikalık bir süreyi kapsarken Ethereum sisteminde bu süre 12 saniyeye kadar düşürülmüştür.

  Ethereum Avantajları

  Ethereum sistemi içerisinde yer alan özelliklere bakıldığı zaman avantaj olarak görülebilecek bir çok etmenin yer aldığı görülür. Bu etmenlerden bir tanesi değiştirilemezlik olup üçüncü şahısların Ethereum sistemine girerek her hangi bir veriyi değiştirme ya da üzerinde oynama şansı bulunmaz.

  Gizlilik konusunda oldukça sıkı bir şekilde çalışan Ethereum üreticilerinin yolsuzluğa karşı dayanıklı olarak ürettiği bu para birimi diğerlerine göre daha güvenlidir. Ethereum sistemi içerisinde yer alan bütün uygulamalar siber saldırılara ve hileli etkinliklere karşı koruma altında tutulur.

  Aksaklık olmaması, uygulamaların durdurulamaması ve dondurulamaması da Ethereum sisteminin avantajları arasında sayılabilir. Bu kripto para birimi sistem içerisinde en güvenilir şekilde hizmet veren bir özelliğe sahiptir.
   
  sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş