Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ethereum Nereden Alınır?

'Ethereum Yardım' forumunda okutan tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Son zamanlarda piyasalarda sanal para çılgınlığı yaşanıyor. Önce bitcoin daha sonra ethereum sanal para birimleri bir anda değerlerini 3 bin 4 bin kat arttırarak çok değerli bir konuma geldi. Peki ethereum nedir ve nasıl alınır? Ne işte kullanılır? Değeri ne kadardır?

  Ethereum Nedir?

  Ethereum bir para sistemidir ve içerisinde ethur sanal para birimi yer alır. Ertur son zamanlarda değerini 3 bin kat katlamıştır. Ethereum'un tarihi gelişimi 2013 yılında başladı. Ethereumu kripto para birimi araştırmacısı Vitalik Buterin tarafından piyasaya çıkarılan sanal para sistemidir. Bu para sisteminin gelişim süresi 2 yılı buldu ve ethereum 2015 yılında piyasalardaki yerini aldı. Ethereum para biriminin sistemidir ve bu sistem içerisinde ehter para birimi bulunuyor.

  Ertur Ne Kadar?

  Ethereum blok zincirinin para birimi olan ertur oldukça değerli bir sanal paradır. Son zamanlarda değeri hızla artan 1 ertur yaklaşık olarak 555 Amerikan dolarına karşılık geliyor. Ertur kripto para döviz ticaretinde aktif olarak kullanılır ve bu para birimi ETH kodu ile piyasalarda yer alır. Ethereum ertur para biriminin kullanıldığı piyasadır.

  Dolayısı ile ethereum piyasasında işlemlerde ertur para birimi kullanılır. Ertur para birimi değerinde sürekli dalgalanmalar meydana geliyor. 17 Haziran 2016'da değeri 21.500 dolar olan ertur daha sonra 8 dolara düştü. Günümüzde ise erturun piyasa değeri 5 bin kat artarak 400 bin dolar seviyelerine geldi.

  Ethereum Nereden Alınır?

  Para piyasalarında son zamanlarda ethereum oldukça değer kazanıyor. Peki ethereum nereden alınır?

  Kişiler ethereum satın almak için ilk olarak bitcoin piyasasına giriş yapmaları gerekir. Bitcoin borsalarına kayıt olan kişiler bitcoin madenciliğine başlar ve bitcoin elde ederek sanal cüzdana aktarır daha sonra kişi bitcoin borsalarına kayıt yaptırır. Bu işlemden sonra kişiler ethereum borsasına kayıt olur ve kayıt oldukları global dijital para borsalarında aldıkları bitcoinleri kişiler ethereum alma işleminde kullanır. Kişiler elde ettikleri ethereum'u satmak istedikleri zaman da aynı işlemi yaparak ilk önce ellerindeki ethereumu bitcoin sanal para birimine çevirip daha sonra satış işlemini yapmaları gerekir. Çünkü direkt olarak ethereum ile piyasalarda işlem yapılamıyor.
   
  sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş