Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Etherum Eski Yerine Geri Döndü

'Ethereum Haberleri' forumunda Webber tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Etherum Eski Yerine Geri Döndü

  Ripple’ın 2017’de artan piyasa hacmi ve kazandığı değerle yatırımcılarının parasını büyük oranda katladığını görmüştük. Bu büyümeyle beraber gerilerden gelen Ripple, Etherum’u geçerek 2. sıraya yerleşmişti. 2018’e güzel başlayan Etherum hızla yükselerek 2. sıraya tekrar yükseldi ve Ripple 3. sıraya geriledi.

  Etherum ile ilgili geçtiğimiz günlerde yazdığım “2018 Etherum Yılı mı Olacak ?” yazısında Etherum’un 2018’de daha fazla yükseleceğini ve yatırımcılarını sevindireceğini söylememden birkaç gün sonra Etherum 1250 dolar sınırını aştı. Yıla 745 dolar ile başlayan Ether 505 dolar yükseliş yaşayarak kısa bir süreçte yaklaşık 1.5 kat yükseliş gösterdi. Piyasa değeri 122 milyar dolar olan Ether, Ripple’ın birkaç dakika içerisinde yaşadığı %15 ‘lik düşüş sonrası Ether eski yeri olan ikinciliğe geri dönerken Ripple üçüncü sıraya düştü.

  [​IMG]

  Bunun nedenini Güney Kore’nin kripto para borsasındaki dengesiz fiyatlandırma politikası olduğu söyleniyor. Bu durumun düzenlenmesi durumunda Ripple ikinci sıraya dönüp dönemeyeceği hakkında bir kesinlik yok. Güney Kore’de Ripple’a karşı olan ilgi coinmarketcap verilerine de yansıyınca yanlış bir değer tablosu ortaya çıktı, Twitter’da gelen tepkiler sonrası site yöneticileri konuya el attı. Güney Kore’deki Bithump’da Ripple değeri 3.80 dolar olmasına karşın Coinmarketcap’de 2.50 dolar civarında olması piyasadaki uçurumun ve Ripple fiyatlarındaki dalgalanmanın nedenini açıklıyor diyebiliriz. Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı düşüşler ve Etherum’un değerinin büyük hızla artışa geçmesi akla “Etherum, Bitcoin’in tahtını sallayabilecek mi?” sorusunu getiriyor.

  Al –unut şeklinde yatırım yapılabileceğini söylenen Ether’in değerinin uzun vadede çok daha fazla yükseleceği söyleniyor. 1 gün içerisinde %29 artış yaşayan Ether yoluna kararlı bir şekilde devam edecek gibi gözüküyor. 2018’e en iyi başlayan para birimlerinden olan Ether bir süre daha yatırımcılarına istediğini verecek gibi gözüküyor. Popülaritesinde yükseliş olan ve son 1 haftadır hacminde büyük artış yaşayan Ether’in kararlı büyüyüşünü sürdüreceğini ve son iki yazımda yaptığım övgülerin boşa çıkmayacağını ümit ederek, Etherum’a yatırım yapan / yapacak kişilerin ilerleyen dönemlerde iyi bir kazanç sağlayacağını ve istedikleri miktara ulaşabileceklerini düşünüyorum.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş