Facebook Hatasını Kabul Etti ve Özür Diledi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Ersin tarafından 26 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  16,461
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  4.jpg

  Facebook, İngiliz medyası aracılığı ile bütün kullanıcılarından güvenlik skandalı nedeniyle özür diledi.

  Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, İngiliz gazeteleri aracılığı ile özür diledi. Tam sayfa olarak yayınlattı özür mesajında şu ifadeler yer alıyor:

  ‘’Üniversitede çalışan bir araştırmacının hazırlamış olduğu ve 2014 senesinde milyonlarca üyemizin verilerinin çalınmasına neden olan ‘’test uygulamasını’’ biliyorsunuzdur. Kabul ediyorum bu büyük bir güvenlik ihlaliydi ve bu konuyla alakalı olarak elimden gelenin fazlasını yapamadığım için çok üzgünüm. Bu tarz bir hadisenin tekrardan yaşanmaması için gerekli olan tüm önlemleri alıyoruz. Bu ve buna benzer, kullanıcılarımızdan çok fazla kişisel bilgi isteyen uygulamalara sınır koyduk ve birçoğunu da durdurduk.’’

  Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bu mesajı, Observer, Sunday Express, Sunday Mirror, Sunday Telegraph, Sunday Times ve Mail on Sunday gazetelerinde tam sayfa olarak yayımlandı.

  Kısa bir zaman önce İngiliz firması olan Cambridge Analytica ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kampanya için yapmış olduğu iş birliği ile yaklaşık 50 milyon Facebook abonesinin kişisel verilerini yasal olmayan bir şekilde sızdırdığı tespit edilmişti. Bu skandalın anlaşılmasından sonra internet kullanıcıları ‘’Facebook’u Sil’’ kampanyası başlatmıştı. Yaşanan bu skandal olayın ardından yüz binlerce kullanıcı Facebook hesaplarını tamamen silerek tepkilerini gösterdi. Bu nedenden ötürü Facebook’un zararı milyarları buluyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş