Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

G20’de Tartışılan Kripto Paralarla İlgili Alınan Kararlar

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 2 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  1.jpg


  Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen dünyanın en büyük 20 ekonomisinin grubu olan G20, Arjantin’de yapıldı. Kripto para birimlerinin düzenlenmesi çok tartışıldı. İşte konuşulan bazı satır başları;


  1. Düzenleme Kaçınılmaz


  Düzenlemelerin yapılması gerektiği ve insanların başka işlerde olduğu gibi kripto para piyasasında da kurallar bütününde hareket yapılmalı.


  2. Kripto Paraların Yasaklanması Söz Konusu Değildir


  G20 üyeleri kripto para birimlerinin önem arz ettiğini ve ekonomi gibi alanlarda devrim niteliği taşıdığına karar verildi. Dolayışla kripto paraların yasaklanması söz konusu değil. Fakat düzenlenmesi gerekiyor.


  3. Vergilendirme Uygulaması


  Teknolojinin gelişmesini engelleyecek katı kuralların getirilmemesi ve dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir. Diğer taraftan bu süreç içinde gerçekleşmesi düşünülen vergilendirmede uygulanabilir.


  4. İlk Düzenlemeler Temmuz Ayında Yapılacak


  Yönetmelikler için ilk tekliflerin bu sene temmuz ayında, maliye bakanları ile merkez başkanlarının yapmış olduğu 3. Toplantıda sunumu yapılacak.


  5. Suçların Engellenmesi


  Yapılan birçok düzenlemeler, terörizmin finansmanını, kara para aklama, tüketicinin korunması gibi yasa dışı faaliyetleri önlemek için çalışacak. Başka bir deyişle ICO’lar, aracılığı ile uygulanmakta olan dolandırıcılığı engellemek için kripto para karşılığı projelere ağırlık verilecek.


  6. Takip ve Kimlik Doğrulama


  Kripto paraların nasıl izlenip izlenmediği ya da kaydedilip kaydedilmediği hakkında bir fikir birliği bulunmuyor. Tartışmalarda dijital kimlik uygulama standartları olmalı.


  7. Avrupa G20’yi Beklemek İstemiyor


  Avrupa temmuz ayına kadar beklemek istemiyor ve bir grup ülkeler konuyu tartışmak, önerilerini sunabilmek için bir çalışma grubu oluşturdu.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş