Google AdSense Almanın Püf Noktaları

'Google Adsense' forumunda Webber tarafından 13 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  11,674
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Google AdSense Almanın Püf Noktaları

  Web geliştiricilerin en büyük kazanç kaynaklarından biri olan AdSense, tıklama ve görüntülenmeyle para kazanmanızı sağlayan, güvenilir bir sistemdir. Google altyapısı üzerine kurulan bu reklam şirketi her siteyi kabul etmez ve sitenizin belirli bir kalitenin üzerinde olmasını ister.

  Bu yazımızda size bu standartların üstüne çıkmayı ve kabul edilme oranının %100 ’e yaklaşması için belirli püf noktaları göstereceğiz. İçerik kalitesi , sitenizde bulunması gereken sekmeler , bilişim hukukuna uygunluk gibi konulara değineceğiz.


  Öncelikle siteniz bir hack, warez veya telifsiz eser paylaşımı yapan bir website ise AdSense almanız mümkün değil; çünkü siteniz AdSense politikasına uygun değil. Bilişim hukukuna uygun olmayan siteler AdSense tarafından kabul edilmez.

  [​IMG]


  İçerik kalitesi Google’ın en fazla dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Sitenizde bulunan konuların özgün olması kabul edilme oranını arttıracaktır. Google özgün olan siteleri ayıklayabilmek için her geçen gün yeni algoritmalar üretiyor. Bunun en yeni örneği Google Panda algoritması olarak gösterebiliriz. Bunun dışında içeriklerinizin SEO uyumlu, h1-h2 etiketine uygun, imla kurallarına dikkat edilmiş, anahtar kelimelerin doğru seçilmiş olması diğer kriterlerdir.


  Hakkımızda, gizlilik politikası, iletişim gibi sekmeler AdSense alma oranınızı yükseltir. Telifsiz eser paylaşımı yapıyorsanız yasal uyarı sekmesini de eklemenizi tavsiye ederiz. Hakkımızda kısmında siteniz hakkında genel bilgilerden misyon ve vizyonunuzdan bahsedebilirsiniz. Gizlilik politikasında kullanıcı, reklamcılık ve veri saklama gibi konular hakkında bilgi verebilirsiniz. İletişim kısmında ise site içi bir form aracılığıyla kullanıcıların mailinize mesaj gönderebileceği bir alan oluşturabilir, facebook, instagram, skype, twitter gibi platformlardan size ulaşabilecekleri bağlantılar bırakabilirsiniz.


  Sitenizde kullandığınız temanın AdSense uyumlu olmasına dikkat edin. Şayet AdSense uyumlu bir tema kullanmıyorsanız reklam eklemeniz mümkün olmayacaktır. Bu durumda AdSense onayının ikinci aşamasını geçememe şansınız yüksek. Bu yüzden mümkün oldukça AdSense ve SEO uyumlu, responsive tasarımlar kullanmaya çalışın.


  Hit durumu Google’ın en fazla dikkat ettiği durumlardan birisidir. Hiti olmayan bir siteden reklam yayınlamak reklamverene de reklamcı şirkete de kâr getirmeyecektir. Bu yüzden ticaret siteleri ve hiti yüksek olan sitelerin kabul edilme ihtimali hitsiz sitelere göre çok daha fazladır.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş