Google Adsense TBM Nasıl Yükseltilir ?

'Google Adsense' forumunda okutan tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  En çok ve en yaygın yapılan hata, TBM site açıldıktan sonra yükseltilmez. Site TBM'ye göre açılmalı, nasıl yani diyeceksiniz.

  Öncelikle tek bir kategori üzerinden yürümeniz en sağlıklısı olacaktır, genel blog yada haber sitesi yerine ekonomi sitesi açmanız daha mantıklı ve geliri daha yüksek bir site olacaktır. TBM'nin yerlerde süründüğü Oyun sektörü yerine banka, ek iş, ekonomi ve finans siteleri açmayı deneyin. Oyun sitelerinin ziyaretçileri fazla olabilir fakat tık başına 0,02 ile 0,05 arasında bir para kazanırsınız. Ama ek iş sitesinde 0,15 ile 0,30 arasında para kazanırsınız. Böylelikle site açarken kazanmış olursunuz. Oyun sitesinde istediğiniz kadar reklam yerleşimine müdahale edin, yada 5, 6 tane reklam koyun kazancınız ve TBM oranlarınız artmayacaktır.

  Bu sadece Oyun siteleri için de geçerli değildir, yemek ve resim içeriğine sahip siteler içinde geçerlidir. İlk önce şunu düşünmelisiniz, benim sitemde çıkan reklamlar rekabeti çok olan reklamlar çıkmalı, reklam verenlerin reklam bütçeleri çok olmalı demelisiniz.

  Kendimden örnek vermem gerekirse sadece 1K hiti olan bir sitemden ayda 10 ile 15K arası para kazanıyorum, çünkü TBM oranlarım çok yüksek. Aşağıda örnek resmi inceleyebilirsiniz.

  Screenshot.png
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş