Google Adwords Hakkında Bilinmesi Gerekenler

'Google Adwords' forumunda Webber tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  11,663
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Google Adwords Nedir ?

  Dünya’nın en büyük bilişim şirketlerinden biri olan Google, web geliştiriciler için Analytics, Adsense, Google Webmasters gibi araçlar geliştirdi. Google Adwords’de bu hizmetlerden bir tanesi. Google’ın reklamcılık hizmeti olan Adwords sayesinde sitenizi herhangi bir kelimede öne çıkarak ücret karşılığında reklam hizmeti alabilirsiniz.

  Google gelirlerinin %90’ını Adwords’den sağlandığı düşünülüyor. Arama motorlarında yükseliş, hit alma, belirlenen keywordlerde öne çıkma gibi avantajlar sağlayan Adwords sayesinde hedeflediğiniz ziyaretçi ve sıralamaya ulaşma süreciniz hızlanmış oluyor.


  Google Adwords Nasıl Çalışır ?

  Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere belirlenen anahtar kelimede en üst sırada “Reklam” etiketiyle yayınlanır. Kullanıcılar sizin belirlediğiniz anahtar kelimeyi Google’a yazdığında ilk göreceği site sizin siteniz olacaktır. (Aynı kelimeye birden fazla reklam verildiyse durum değişiklik gösterebilir.)

  [​IMG]

  Google Adwords Ücretlendirme Standartları

  Google Adwords’ün sitesine giriş yaptıktan sonra reklam sahibi kişi, sitesinin adresini, başlık ve açıklama kısmını girer. İsteğe bağlı olarak reklamın görüntüleneceği ülke, cinsiyet, yaş aralığı gibi seçimler yapılabilir. Daha sonra girdiğiniz sitenin analizi yapılarak size uygun anahtar kelimelerde öne çıkma hizmeti için ücretlendirme yapılır. Ücretlendirme yaparken anahtar kelimelerinizin aranma hacmi ölçülür. Rekabet ve aranma hacminin yoğunluğuna göre size fiyat çıkartılır. Ayrıca aldığınız tık kadar ücret ödersiniz. Bu sayede kazandığınız ziyaretçilerle ve yükselişinizle doğru orantıda para ödersiniz.

  Google, 2016’da yaptığı güncellemeyle beraber sağ tarafta çıkan reklamları engellediğinden dolayı sadece metin tabanlı reklam kabul etmektedir. Kelime aranma hacmine göre reklam sayısı değişiklik gösterebilir. Aranma hacmi çok yüksek olan kelimelerde üstte maksimum 4 altta maksimum 3 adet reklam olmak üzere toplamda 7 adet reklam gösterilebilir.

  [​IMG]

  Neden Adwords Kullanılmalı ?


  * Çoğu reklam şirketinin aksine sadece tıklanma aldığınızda ücret kesilir, görüntülenme ücreti ödemeniz gerekmiyor.

  * Anahtar kelimelerinizde en üstte çıkmak sitenize yüksek olanda ziyaretçi sağlayacaktır. Bu sayede rakiplerinizin önünüze geçme süreciniz hızlanacaktır.

  * Yerel işletmeler, bölge seçimi yaparak sadece kendi çevresindeki potansiyel müşterileri toplayabilir. Bu sayede diğer konumlardan gelen ve kazanç getirmeyecek ziyaretçiler için ekstra ücret ödemek zorunda kalmaz.

  * Destek konusunda oldukça ilgili bir yapım. 0850 390 2060 numarasını herhangi bir sorun yaşadığınızda arayabilir, talebinize kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş