Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Güney Kore'de Anonim Kripto Para Ticareti Yasaklanıyor

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 25 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Güney Kore’de Anonim Kripto Para Ticareti Yasaklanıyor

  Kripto para konusunda en fazla gündeme çıkan ülkelerden biri şüphesiz Güney Kore’dir. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’nin yaptığı açıklamalardan sonra en popüler 100 kripto paradan 91’inin değer kaybettiğinin haberini yayınlamıştık. Hükümetlerin sanal para ticaretine el koyması gerektiğini düşünen Güney Kore son yaptığı açıklamada 30 Ocak’tan sonra anonim hesaplardan kripto para ticareti yapmayı yasakladı.

  [​IMG]
  Güney Kore, kripto para piyasasıyla ilgili düzenlemeye gidilmesi ve hükümetlerin kripto para ticaretini takip ederek illegal ticaretlerin önüne geçmesi gerektiğiyle ilgili birçok açıklama yaparak sanal para borsasında dalgalanmalara sebep olmuştu. Şimdi ise Kore medyasında çıkan haberlere göre 30 Ocak tarihinden itibaren anonim bir şekilde kripto para ticareti yapmak yasaklanacak. Bu sayede illegal para akışının engelleneceği ve bunun devlet tarafından denetlenebileceğini savunan Güney Kore, Aralık ayından beri çözüm aradığı bu durum hakkında görüşünü artık kesinleştirdi diyebiliriz. Bundan sonra herhangi bir kripto para borsası kullanırken isim soyisim kullanılacağı için para etkileşimi devlet tarafından kolay bir şekilde incelenebilecek. Anormal bir durum olması durumunda bu para etkileşimi rahatlıkla delil olarak gösterilebilecek. Ülkemizde de benzer bir düşünce masaya yatırılmış ve kripto para piyasasının illegal işlerde kullanilebileceğini bu yüzden hükümet denetimi altında olması gerektiği vurgulanmıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

  Güney Kore’deki 6 bankanın bu kararlar doğrultusunda kripto para işlemleriyle ilgili adım attığı belirtilirken Aralık ayından beri sanal para borsasındaki dalgalanmaların da artık son bulacağını düşünülüyor. Daha önce birçok kez piyasada dalgalanmaya neden olan Güney Kore’nin diğer ülkeleri de etkileyebileceğini ve bu kararın başka ülkelerde de uygulanabileceğini düşünüyoruz.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş