Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Güney Kore’den Dijital Para Borsalarına Büyük Baskın!

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 20 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  2.jpg

  Güney Kore yetkilileri, 2018 yılının başlarında açılmış olan soruşturmalara istinaden sanal para borsalarına baskın yaptı. Yapılan bu baskınlarda bütün mülklere el konuldu.

  Seul kentinin resmi yetkilileri, üç sanal para borsasına baskın düzenledi. Ocak ayında hükümet soruşturmasının ardından, bazı müşteri varlıklarının yasadışı şekillerle dijital para borsası yetkililerinin banka hesaplarına gönderildiği tespit edildi.

  Açıklama yapan Seul Başsavcısı Jeong Dae-jeong, 3 günlük bir süre zarfında bu baskınların gerçekleştirildiğini ve finansal işlem kayıtları, cep telefonları ve sabit sürücülere el konulduğunu belirtti. Gazetecilerden birinin ‘’zimmete para geçirme olayı doğru mu?’’ sorusuna ise şu aşamada henüz belli olmadığını, araştırmaların tamamlanmasının ardından gerekli duyuruyu yapacağını söyledi.

  ‘’The Wall Street Journal’a’’ göre yatırım miktarı ve hangi borsalara baskın düzenlendiği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Başsavcı Jeong’un açıklamasına göre, baskın düzenlenen borsalardan birisinin, Güney Kore’nin en büyük hacimli sanal para borsalarından biri olan Coinone’inde bulunduğu ‘’Yeouido’’ semtinde olduğunu söyledi.

  Yapılan soruşturmalarda, sanıklardan birkaçının müşterilerinin fonlarını kullanarak diğer sanal para borsalarından Bitcoin satın alındığı tespit edilmiş.

  Güney Kore hükümeti, son zamanlarda yaptığı peş peşe açıklamalar ile düzenleme yapacaklarını söylemişti. Hükümet şimdide Çin kökenli OKCoin gibi yabancı menşeili sanal para borsalarını takibe aldı. Güney Kore hükümet yetkilileri, yapılan bu baskınların devam edeceğini ve yatırımcılar için güvenli bir ortam oluşturacaklarını belirtti.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş