Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Hackerlar İzinsiz Mining Eklentisiyle Monero Üretti

'Diğer Alt Coinler' forumunda Webber tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Hackerlar İzinsiz Mining Eklentisiyle Monero Üretti

  Website sahiplerinin kazançları genelde reklam gelirleri üzerinden olur. Tıklama başına para veren reklamlar, görüntülenme başına para veren reklamlar, popup reklamlar, banner reklamlar ve daha örnek olarak gösterilebilecek birçok reklam türü vardır. Son zamanlarda ortaya çıkan bir reklam türü sayesinde websiteniz üzerinden Monero kazanabiliyorsunuz.

  [​IMG]
  Son zamanlarda birçok website sahibi tarafından kullanılan bu reklam türünde, kullanıcılara siteye girdiğinde bilgisayarını mining için kullanılmasının kabul edilip edilmediği soruluyor ve eğer kullanıcı kabul ederse kullanıcıların bilgisayarı kullanılarak Monero üretiliyor. Bu reklam sitelerinin varlığı hackerların dikkatini çekince kaçınılmaz bir son gerçekleşti. Hacklediği sitelere monero mining eklentisi koyan hackerlar kullanıcıların izni olmadan mining yaparak kazanç elde etmeye çalıştı. Günde binlerce kişinin girdiği resmi İngiltere sitelerinin bile hacklendiği belirtildi. Araştırmalar sonucunda hackerların 4.000 siteye bu kodları yerleştirdiği belirtildi. Görme engelliler için kullanılan bir eklentinin oluşturduğu düşünülen açık, eklentinin üreticisi olan firmaya bildirildi. Takip edilme ihtimalinin düşük olması nedeniyle hackerlar sıkça Monero ile ilişkili hackingler gerçekleştiriliyor.

  İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi de dahil olmak üzere birçok sitenin devre dışı bırakılmasına neden olan mining eklentisinin yüzlerce bilgisayarın işlemci gücünü kullandığı belirtildi.
   
  sedat ve okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş