Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Hangisi Daha Avantajlı? Kripto Para Madenciliği mi yoksa Ticareti mi?

'Madencilik' forumunda Ersin tarafından 28 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  images.png

  California San Diego Üniversitesi uzmanları, Danny Huang öncülüğünde araştırma yaptı. Bu araştırma da kripto para ticaretinin mi yoksa madenciliğinin mi daha avantajlı olduğuna bakıldı. 7 gün süren çalışmalar neticesinde, kripto para madenciliğinin daha fazla kazandırdığı ve spekülasyonlardan en az şekilde zarar gördüğü belirlendi.

  Çalışma raporunu hazırlayan grubun baş yazarı Danny Huang, ‘’spekülatif faaliyetlerde bulunuyor ya da madencilik işlemi yapıyorsanız, Altcoin sektörünün oldukça hareketli olduğunu bilmeniz ve buna göre işlemlerini yapmanız gerekir.’’ diye belirtti.

  Danny Huang ve çalışma grubu, kripto para birimleri ile trade yapmanın mı yoksa madenciliğin mi daha kazançlı olduğunu araştırmak için Litecoin ve Bitcoin haricinde 18 sanal para birimi ile çeşitli analizler gerçekleştirdi. Huang ve ekibi, en doğru sonuca ulaşabilmek için çeşitli koşullar altında işlemlerini sürdürürken, trade ve madencilik işlemleri için 1’er dolarlık bir yatırım ile günlük olarak analiz çalışmalarını gerçekleştirdi. Bir hafta boyunca yapılan günlük olarak yapılan işlemlerin neticesinde hiç beklenilmedik bir sonuç çıktı. Buna göre sanal para madenciliğinin günlük sağlamış olduğu kazanç %7-%18 arasında değişirken, sanal para ticareti (trade) ile yapılan işlemlerde günlük %-1 ile %0,5 arası bir kazanç elde edildi. Bu durumda sanal para madenciliğinin, alım ve satım işlemlerine göre daha kazançlı olduğu kanıtlanmış oldu. Ayrıca piyasadaki spekülatif faaliyetlerden de daha az etkilendiği görülüyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş