Honda elektirikli araç teknolojisinde bir yenilik daha

'Teknoloji Haberleri' forumunda okutan tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Honda son zmanalarda elektirikli araç üterimini hayata geçirmişti. Bu ilk değil tabiki ama son yaptığı ile bir ilk olmayı başardı. Çif yönlü şarj adımı ile bu sefer gündemimize oturdu.
  Otomotiv sektöründe ön markalardan biri olan HONDA, Almanyanın Offenbach semtinde AR-GE merkezinde geliştirilmiş çift yönlü şarj teknolojisini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

  Honda eylül aylarında Frankfurttaki otomobil fuarına katılarak, fuarda Honda Power Manager konseptinde olduklarını ve bu konsepti devam ettirmek amaçlı yapılan yeni bir konsept olduğunu lanse etti. 'V2G' ve 'Veile-toGrid' ile aynı şebekeler üzerinden enerji çekebilen araçlar, eletirikli araç batarları ile depolanmakta olan enerjiyi tekrar geri gönderebilen entegre bir enerji transferi sağlıyor.

  Çift yönlü enerji aktarması ile yapılan ileri dereceli bu yatırım, diğer bu bazda olan araçlara göre içlerinde en gelişmiş olanıdır. Ve kamusal şarj istasyonu ağınında geliştirilmesine de destek sağlıyor. Güncel teknolojiye uygun olan 940V kapasiteli, sistemi 150kW'a kadar enerji üreterek, farklı bağlantı tipiylede üretilen araçları şarj edebiliyor hemde aynı anda dört tane birden. Bir araç şebekeye bağlı olduğunda eğer şebekede fazla talep var ise enerjii dengelemek amaçlkı araçtaki enerjiyi şebekeye tekrar geri transfer ediyor.

  Honda kurmuş olduğu elektirikli şarj istasyonu için haziran ayından bu yana 447 araç için şarj güç sağlarken, 3,87 ton CO2 salımınında önüne geçmiş bulundu.
   
  Muratcan ve sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş