İNGİLTERE VE RUSYA KENDİ KRİPTO PARASINI ÇIKARABİLİR

'Dünya Gündemi' forumunda Webber tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  12,462
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  İNGİLTERE VE RUSYA KENDİ KRİPTO PARASINI ÇIKARABİLİR
  Büyüyen kripto para piyasasının devletlerin ilgisini çektiğini geçtiğimiz günlerde belirtmiştik. Blockchain teknolojisiyle ilgili birçok ülke çalışmalarına başladı. Birçok hükümet sanal paraların tehlike arz ettiğini bu yüzden bunların önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden alternatif olarak kendi coinini üretmeyi hedefleyen İngiltere ve Rusya hakkında detayları paylaşacağız.

  [​IMG]

  CRYPTORUBLE BATI YAPTIRIMLARINI HAFİFLETEBİLİR
  Putin’in ekonomi danışmanı Sergei Glazyev, CryptoRuble üretimi yapmanın Batı yaptırımlarını hafifleteceğini ve ekonomi konusunda Rusya’ya avantaj sağlayacağını belirtti. Dijital ruble yani kripto para borsası adıyla CryptoRuble geçtiğimiz aylarında Rus hükümetleri tarafından yasal bir şekilde piyasaya sürüldü. Kontrollerini devletin üstlendiği bu sanal para biriminin çıkış amacı Rusya’nın Batı yaptırımlarını hafifletmesi. Rus hükümetindeki bir grup olumsuz ve tarafsız baktığı için henüz resmi bir adım atılamadı. 2015 yılından beri ulusal bir kripto para çıkarmayı planlayan Rusya henüz net bir sonuca varamadı. Rus menşeili ödeme servisi Qivi “BitRuble” yi ortaya atmıştı. Evrilerek günümüze CryptoRuble olarak gelmesine rağmen hala bir netlik kazanamadı. Tabii bu bir gelişme olmadığı anlamına gelmiyor. Rus hükümetinin kripto paranın yasallaştırılması yönünde düzenleme yapacağı söyleniyor.

  [​IMG]

  İNGİLTERE MERKEZ BANKASI KRİPTO PARAYA SICAK BAKIYOR
  2015’den beri kripto para piyasası hakkında araştırma yapan İngiltere Merkez Bankası raporlarını bir sonuca bağlayarak İngiltere’nin sanal para üretmesinin olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyor. Bank of Canada, Golden Sachs gibi büyük şirketlerde yöneticilik yapmış ve şu anda Bank of England’ın yöneticisi Carney, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve altcoinlerle yakından ilgilendiğini ve piyasayı takip ettiğini belirtmişti. İngiliz milletvekilleriyle görüşme yapan Carney bu tarz bir girişimin İngiltere’ye finansal çıkar sağlayacağını belirtti.

  Ülkeler yavaş yavaş blockchain teknolojisini tanımaya devam ediyor. İngiltere ve Rusya’nın yanında Venezuela da kendi kripto parasını çıkarmayı planlıyor. Türkiye’de de İstanbul Borsası BISTCoin adıyla kripto para çıkaracağını açıklamıştı. Kendi kripto paralarını çıkararak ülkelere finansal akış yaparak blockchain teknolojisini dijital borsa haline getirmeyi planlayan devletler, bu sayede illegal durumların önüne geçmeyi ve para akışını takip ederek sanal para birimlerini denetim altına almayı hedefliyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş