İnternet Olmadan Whatsapp’ı Kullanabilirsiniz! İşte Detaylar…

'Teknoloji Haberleri' forumunda Ersin tarafından 29 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Editör

17,059
    8
    8
    Meslek:
    Editör
    PM:
    Özel Mesaj

5.jpg

Whatsapp, kullanıcılarına internet bağlantısına sahipken mesajlaşma fırsatı sunuyor. Birçok kişi internet olmadan Whatsapp’ın kullanılamayacağını düşünüyor. Bugün yazımızda siz değerli http://forum.guzelpara.net/ üyelerine, internet bağlantınız olmadan Whatsapp kullanmanızı sağlayacak bilgileri paylaşacağız.

Dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı internetsizde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kullanıcılar herhangi bir internet ağına katılmadan, dilediği mesajı gönderebiliyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler ile bu hizmetten yararlanabilmeniz gayet mümkün. Fakat şu an için iOS işletim sistemine sahip cihazlarda maalesef bu durum geçerli değil. Bunun sebebi iOS cihazlarda, Ayarlar bölümünde Android işletim sistemine sahip cihazlarda olan bazı erişimler açık değil. Bu yüzden internetsiz ortamlarda Whatsapp’ı şimdilik Android cihazlara sahip kullanıcılar yararlanabiliyor.

İnternet Olmadan Whatsapp Kullanabilmeniz İçin Yapmanız Gereken Ayarlar

· Öncelikle cihazımızdan Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar kısmına giriyoruz.

· Mobil Ağlar kısmına girdikten sonra ‘’Erişim Noktası Adları’’ butonuna basıyoruz.

· Giriş yaptıktan sonra üstte, sağ tarafta bulunan ‘’Ekle’’ seçeneğine tıklıyoruz.

· Açılan ekranda doldurulması gereken alanları, şu şekilde dolduruyoruz:

İsim: WhatsApp APN

İnternet Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

· Gerekli alanları bu şekilde doldurduktan sonra kayıt ediyorum. ‘’Erişim Noktası Adları’’ kısmından ise Whatsapp’ı seçiyoruz.

Yapılması gereken tüm işlemleri tamamladık. Artık bundan sonra internetiniz olmadan da Whatsapp uygulamasını gayet sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak tekrar hatırlatmak istiyoruz, bu işlemler sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar içindir.

Muratcan ve okutan bunu beğendi.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş