Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

IOTA Nedir? Özellikleri Nelerdir?

'IOTA' forumunda Ersin tarafından 10 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  IOTA Nedir? Özellikleri Nelerdir?
  1.jpg

  2017 yılı dijital para birimlerinin doğuşuna sahne oldu. Bir anda popüler olan kripto para birimleri dünyasına, Kasım 2017’de IOTA damgasını vurdu. 1 aylık bir zaman dilimi içerisinde yaklaşık yüzde 611 değer kazanan IOTA, birçok yatırımcının gözdesi haline geldi. http://forum.guzelpara.net olarak sizlere bugün IOTA isimli kripto para birimi hakkında bilgilendireceğiz.


  IOTA Nedir?

  Kripto para piyasasına 2014 yılında giren IOTA, merkezinin Almanya’da olduğu IOTA Vakfı tarafınca destekleniyor. IOTA geliştirilirken, coin olma amacı taşımıyordu. IOTA, ‘’Nesnelerin İnterneti’’ piyasası genişlerken, bu büyüme ile ortaya çıkan problemleri çözme amacıyla tasarlandı. Peki ‘’Nesnelerin İnterneti’’ nedir? Kısaca anlatalım;

  Fiziki nesnelerin daha büyük sistemlerle ya da birbirleriyle bağlantılı olduğu bir iletişim ağıdır. Buradaki amaç, tüm nesnelerin ayrı ayrı sağladıkları faydayı, birbirleri ile bağlantı ve iletişim kurarak daha büyük bir faydaya dönüştürmektir.


  IOTA’nın Diğer Coin’lerden Farkı Nedir?

  ‘’Nesnelerin İnterneti’’ için oluşturulan IOTA, blok zincir teknolojisini kullanan diğer dijital paraların yaşamış olduğu sorunların çözüldüğü ve daha yenilikçi bir kripto para birimidir. Birçok dijital para biriminin kullandığı Blockchain teknolojisini ret eden IOTA, kendi teknolojisi olan Tangle’ı kullanır. Tangle’ı, blok içermeyen, ölçeklenebilir ve madenciliği yapılmayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca Blockchain kullanmayan ilk dijital para birimi IOTA’dır.


  IOTA Kullanıcılarına Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

  · Tangle teknolojisi

  · Güvenli bir şekilde veri aktarımı

  · Ölçeklenebilir yapısı ile daha hızlı işlem yapma ve doğrulama

  · Kullanıcılarını, Blockchain teknolojisinin zorluklarından kurtarma

  · İşlem ücreti olmadan, ücretsiz bir şekilde para – varlık transferleri
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mart 2018
  hsnsdt ve okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş