iPhone "Ekran Kilidi" Şifresini Unuttum, Kaldırmak İçin Ne Yapmalıyım?

'Teknoloji Haberleri' forumunda sedat tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  5,461
  0
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  iPhone, kullanıma sunduğu birçok özelliğe sahiptir ve piyasadaki diğer telefonlardan daha güvenlidir. Bunlardan biri kullanıcıların kimlik doğrulaması gerektiren ekran kilidi öz niteliğidir. Ekran kilidi şifrenizi unuttunuz, peki, telefona girmek için hangi ipuçlarını takip edebildiğimize bir bakalım.

  iTunes ile Senkronize Edildiğinde Şifreyi sıfırlayın

  1) Başlamak için iPhone'u senkronizasyon için MAC veya Apple PC'ye bağlayın. Bağlandıktan sonra, iTunes'u açın.

  2) İkinci adımda, cihaz telefonla çalışmazsa, iTunes'daki senkronizasyon düğmesine tıklayın.

  3) Restore iPhone bağlantısını tıklayın. IOS kurulum asistanı üzerinden "iTunes yedeğinden geri yükle" seçeneğini tıklayın.

  4) Son adımda, iTunes'da bulunan aygıtı ve son zamanlarda depolanan yedeklemeyi seçmeniz gerekir. Kısacası, ipuçlarını izleyerek, şifreyi kolayca geçip iphone'a erişebilirsiniz.

  iCloud'u Kullanarak Ekran Parolasını Sıfırla

  FindMyphone seçeneği etkinse, Remove Wipe özelliğini kullandığınızdan ve aygıtın önceki ayarlarını kaldırdığınızdan emin olun; aksi takdirde telefon şifrenin girilmesini tekrar isteyebilir. Görevi tamamladıktan sonra, iCloud'u kullanarak en son yedeklemeyi bulun ve aygıtta oturum açmak için geri yükleyin. Şifreyi sıfırlamanın ve iPhone'unuza erişmenin en iyi yollarından biridir. FindMyphone ve iCloud uygulamasını kullanabilmek için akıllı telefonun bir Wi-Fi bağlantısı veya mobil tabanlı internet olması gerekir. Bağlantı olmadan, verilerin restorasyonu mümkün değildir.

  Kurtarma Modunu Kullanma

  1) İlk adımda, iPhone kurtarma moduna geçirilmelidir.

  2) Ardından, ekranda bir kaydırma çubuğu görünene kadar güç düğmesini basılı tutarak telefonu kapatın.

  3) Cihaz açmak için tekrar basın , ancak iTunes ve USB kablo görüntüleri görünene kadar düğmeye basılı tutmaya devam edin. ITunes'a erişin ve iPhone'un kurtarma modunda olduğunu gösteren mesajı görün. Sonraki adımda, iTunes'daki iletişim kutusundaki ok üzerine tıklamanız gerekir. Kurtarma modu etkinleştirildi ve bundan sonra iTunes'dan en son ayarları kurtarmak için geri yükle düğmesine basmalısınız. Akıllı telefon kurtarma modunda değilse, önceki yedeklemeleri alamazsınız.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş