İPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda sedat tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  5,461
  0
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Akıllı telefon satın alan birçok kişi alacağı telefonun özelliklerini daha önceden araştırmış veya çevresinden duyarak öğrenmiş olur. Hiçbir bilgisi olmasa da konu hakkında telefonu satın alacağı yerden telefon özellikleri hakkında bilgi alır ve kararını verir. Yeni alınan akıllı telefonların dışarıdan hiçbir sorununun olmadığına karar verilebilir ama yazılımsal veya donanımsal sorunların olup olmadığı bilinmez.

  İPhone telefon modelleri, akıllı telefon piyasasında en çok ilgi gören telefonlardır. Yeni çıkan İPhone telefon modeli için kuyruklarda beklendiği de oluyor. Bu kadar ilgi gören bir telefonun ikinci el piyasası da sıfırı gibi ilgi odağıdır. İkinci el İPhone telefonlar için, telefonu alacak kişinin dikkat ettiği konu ise telefonun garantisinin olup olmadığıdır. İPhone garanti sorgulama nasıl yapılır, nereden öğrenilir bilemedikleri için telefonu aldıkları kişiye güvenmekten başka çareleri yoktur gibi düşünürler. Aslında bunun öğrenmenin yolu var.

  İPhone Telefon İçin Garanti Sorgulama

  Yeni alınan bir İPhone telefon için, İPhone garanti sorgulama nasıl yapılır veya herhangi bir belge gerekir mi? İPhone telefon sorgulama için yapmanız gereken tek şey internetten Apple’ın https://checkcoverage.apple.com sayfasına girmeniz ve cihazınızın seri numarasını yazarak telefonunuzun garanti durumunu sorgulatabilirsiniz. Bu sayfada AppleCare kapsamının satın almaya uygun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. AppleCare herhangi bir Apple ürününüzün garanti süresini belli bir ücret karşılığı uzatabilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

  İPhone Telefonlarda Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

  İPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını biliyorsunuz ve internetten Apple sitesinin garanti sorgulama sayfasına girdiniz. Bilmediğiniz ve İPhone garanti sorgulama için gerekli olan tek şey telefonunuzun seri numarası. İphone telefonu seri numarası nasıl öğrenilir? Bunu öğrenmek için telefonun ayarlar menüsünden genel yazan yere ve oradan hakkında yazan kısma girildiğinde İPhone telefonunun seri numarası öğrenilebilir.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş