iPhone'da Bilgilerinizi Nasıl Korursunuz?

'Teknoloji Haberleri' forumunda sedat tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  5,272
  0
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Yaşadığımız bu çağda sanal dünya ile oldukça iç içeyiz. Bu sanal dünyamızda bazen istemediğimiz serüvenler ortaya çıkar. Örnek vermek gerekirse sanal bilgilerimizi sakladığımız mobil cihazlarımız, tabletlerimiz veya bilgisayarlarımız gibi aygıtlarımız zarar görüp bilgilerimiz kaybolabilir. iPhonecihazlarda bu kabustan kurtaracak yöntemler mevcuttur.

  iPhone Cihazlarda Yedekleme

  1- iPhone cihazların kendi koruma ve yedekleme merkezi olan ve her iPhone'da kullanılan iCloud uygulamasını kullanarak yedekleyebiliriz. iCloud kişisel bilgilerimizin yedeklendiği ve telefonumuzun çalınması ve zarar görmesi durumunda cihazı pasif edebileceğimiz veya verilerimizi kurtarabileceğimiz bir uygulamadır ve tüm iPhone cihazlarda bulunur.

  2- App Store'den 3. parti programlarla kişisel bilgilerimizi yedekleyebiliriz. Bunun için öncelikle App Store' ye girelim. Arama bölümüne yedekleme yazarak Google Drive, Yandex Drive, Dropbox gibi uygulamalara erişebilirsiniz. Google Drive, Whatsapp konuşmalarınızı, rehberinizi, resim ve fotoğraflarınızı yedekleyebileceğiniz bir Google uygulamasıdır. Yandex ve Dropbox ile de dosya ve multimedyalarınızı yedekleme imkanınız mevcut.

  iPhone Cihazlarda Sildiğiniz Fotoğrafları Koruma

  Birçoğumuz olmasından rahatsız olduğumuz, artık ihtiyacımız olmayan veya görmek istemediğimiz fotoğrafları sileriz. Ummadığımız zamanda ise o fotoğraflar lazım olursa iPhone kullanıcıysanız ve resmi sildikten sonra 30 gün geçmediyse fotoğraflarınızı galeri bölümündeki silinmiş fotoğraflar bölümünden geri getirebilirsiniz.

  30 gün geçmiş fotoğraflarınızı kurtarmak için ise yedekleme için kullandığınız uygulamaya gidip internet üzerinden geri kurtarma yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamaların bilgisayar versiyonlarından telefonunuz zarar görse dahi bilgisayarınızdan kurtarma yapabilirsiniz.

  iPhone Cihazları Sıfırlarken Yedekleme

  Bazen iPhone cihazlarımız stabiliteden çıkarak donmaya başladığında artık telefonumuzun sıfırlanma zamanının geldiği anlaşılır. Peki sıfırladığımızda fotoğraf ve videolarım gidecek mi? Elbette hayır. Bunun için sıfırlama ekranında 'Tüm Bilgileri Yedekle' butonuyla işinizi halledebilirsiniz. Eğer ayarları sıfırlayacaksanız herhangi bir yedekleme yapmanıza gerek yoktur. Yedekleme yapmak 'Tüm Verileri Ve Ayarları Sıfırla' butonuyla işlem yapacaksanız gereklidir.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş