iPhone'da Parola Değiştirme

'Teknoloji Haberleri' forumunda sedat tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  5,461
  0
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Akıllı telefon denilince akla ilk gelen telefonlar Apple firmasının çıkardığı İPhone telefonlar gelmektedir. Birçok özelliği ile rakiplerinin bir adım önde olmasını sağlaması ve kullanıcılarına özel uygulamaları ile İPhone telefonlar için, piyasaya çıkan yeni modeli her zaman büyük bir merak ve ilgi uyandırmaktadır. Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi İPhone telefonlar içinde verileri korumak amacıyla parola oluşturma sistemi vardır.

  İPhone telefonunuza koyduğunuz parola ile telefonu sizden başkası kullanamaz. Parolanızın bir başkası tarafından bilindiğini düşünüyorsanız, İPhone’da parola değiştirme ayarlarından yeni bir parola koyabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzun güvenliğini dolayısıyla kendi güvenliğiniz sağlamış olursunuz. İPhone X modelinde Face ID parola ile ve İPhone 5s ve sonraki modelleri için Touch ID parola ile de telefonunuza parola koyabilirsiniz.

  İPhone’da Parola Değiştirme Nereden Yapılır?

  İPhone’da parola değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız, bunun için telefonunuzun ayarlar kısmını açın. Daha sonra Touch ID ve Parola öğesi yazan kısımı açın ve karşınıza çıkan sayfada parola kapat, parola gereksin, parola değiştir, kilitliyken erişime izin ver, verileri sil menüleri vardır. Her menü için yanında açıklamaları bulunmaktadır. Buradan parola değiştir yazan yerden parolanızı değiştirebilirsiniz. Telefonunuzda Touch ID yoksa aynı işlemleri yapıp sadece parola yazan kısma gidin. Eğer telefonunuz İPhone X ise yine ayarlarda Face ID ve parola yazan kısımdan aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  İPhone’da Parola Ne İçin Kullanılır?

  İPhone’da parolanızı belli işlemler yaptığınızda size sorulabilir. Telefonunuzu açma ve yeniden başlatma sırasında, ana ekrana girmek için telefonun ekran kilidini açmada, yazılım güncellemesi yaptığınız zamanlarda, telefonunuzda formatlama işlemi yaptığınızda, parola ayarlarını görüntüleme veya değiştirme işlemleri yapmak istediğinizde, İOS konfigürasyon (yapılandırma) profilleri yükleme esnasında sizden parola ister. Parolanızı yeni bir parola ile değiştirmek istediğinizde, İPhone’da parola değiştirme ayarlarından yeni bir parola belirleyebilirsiniz.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş