iPhone'da Yeni Klavye Ekleme

'Teknoloji Haberleri' forumunda sedat tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. sedat

  sedat Bigg Boss Site Yetkilisi Admin

  5,461
  0
  3
  Katılım:
  24 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Herkesin ve her şeyin yenilikten ve değişimden etkilendiği dünyamızda akıllı telefonlarımızı kişiselleştirmek en doğal hakkımız. iPhone cihazlarınızdaki klavyeleri nasıl isteğinize göre şekillendirebilirsiniz?

  Olağan Apple Klavyesini Kişiselleştirme

  3. parti uygulama yüklemeden klavyede kişiselleştirme isteyen kullanıcılar için olan bu yöntem noktalama, büyük harf gibi yazarken kolaylık sağlayacak işlevsellikleri sunar. Klavyenizin sol alt köşesinde bulunan dünya ikonuna tıklayarak klavye ayarlarına gidebilirsiniz. Burada otomatik düzeltme, noktalama, ön izleme gibi işlevleri açıp kapatabilirsiniz.

  3. Parti Uygulamalarla Klavye Kişiselleştirme

  Klavyenizde olağan dışında değişimler yapmak isterseniz 3. parti uygulamalar kullanmak işinizi görecektir. Bunun için öncelikle App Store' ye gidin. Arama bölümüne ' klavye ' yazarak onlarca uygulamayı görebilir ve seçim yapabilirsiniz. Yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuza indirdiğiniz klavyeyi tanıtma aşamasındasınız. Ayarlar - Genel - Klavye - Klavyeler yolunu izleyin ve çıkan ekranda ' klavye ekle' ye tıklayın ve buradan indirdiğiniz klavye seçiminizi yapın.

  3. Parti Klavyeyi Kaldırma

  İndirdiğiniz uygulamalı klavyeyi kaldırmak isterseniz Ayarlar - Genel - Klavye - Klavyeler yolunu tekrar izleyin. Düzenle sekmesine tıklayın ve kırmızıçizgi ikonuna tıklayarak buradan indirdiğiniz uygulamayı seçin ve işlemi tamamlayın.

  iOS 11 ve Üzeri Sürümler İçin Tek Elle Yazma Özelliğini Aktif Etme

  Birçok Apple kullanıcısının özellikle Plus model kullanan kullanıcıların sorunu tek elle kullanamamaktır. iOS 11 ile buna çözüm getirilmişe benziyor. Klavyenizin sol alt kısmındaki dünya ikonuna basılı tutarak sağ elinizle kullanacaksanız sağ tarafına, sol elle kullanacaksanız sol tarafına doğru basılı tutarak çekin. Eski haline döndürmek için ise tekrar dünya ikonuna basılı tutun ve çıkan klavye simgesine tıklatın. Devamlı tek elle yazma özelliğini kullanacak iseniz Ayarlar - Genel - Klavyeler - Tek Elle Klavye sekmesinden de aktif edebilirsiniz. Bu özellik iPhone 6 ve üzeri cihazlarda mevcuttur. iPhone SE' de maalesef mevcut değildir.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş