Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

İsrail'in Bitcoin şirketleri için yaptığı hamle

'BitCoin Haberleri' forumunda okutan tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  İsrail Menkul Kıymetler Kurumu(ISA) Başkanı olan Shmuel Hauser, Bitcoin gibi diğer kripto paralarla dönen şirketlere yasak getirilmesi için öneride bulunduğunu açıkladı.

  İş dünyasından birçok kişinin katılmış olduğu bir toplantıda bu konuyu konuştu. Gelecek hafta da İsrail Menkul Kıymetler Kurumu toplantısı yapılacağı ve yapılan bu toplantıda da sanal paralara dayalı olan şirketlerin Tel Aviv Borsası'nda yer almaması için yasak getirilme yönünde öneride bulunacağını söyledi. Yatırımcı düşünen Hauser '' Böyle bir belirsizliğe maruz kalmalarını istemeyiz '' dedi. Aynı zamanda piyasasındaki dalgalanmadan dolayıda şu sözlerle devam etti ''bu tarz asıl işi sanal para ile olan şirketlere izin vermeyiz. Halihazırda olan şirketler listelenmişse, yapılan işlemler askıya alınır'' dedi.

  Bitcoin fiyatları geçen haftalarda hızla yükseldi. Yükselişle beraber 20 bin doları gördü. Aynı gün içerisinde de 12 bin dolar seviyesinin altına düşerek değerinin üçte birini kaybetti. 2018 yılında ise dalgalanmaların devam edeceği ve Bitcoin fiyatları 60 bin doları göreceği söyleniyor.
   
  sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş