Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Japon Yetkililerden Dijital Para Borsası Binance’a Büyük Şok!

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  4.jpg

  Kısa bir zaman önce Japonya’da dijital para birimleri ile alakalı düzenleyici bir kurum, Binance için ülkedeki faaliyetlerini durdurması yönünde talepte bulundu. Bu haberle birlikte kripto para piyasasında çok sert düşüşler görüldü.

  Kripto para borsası Binance’in, günlük işlem hacmi 1,8 milyar dolar civarında ve dünyanın en büyük dijital para borsası unvanını elinde tutuyor.

  JFSA yani Japonya Finansal Hizmetler Ofisi, Binance isimli kripto para borsasının konuyla alakalı izinlerinin olmadığını ve ülkede sürdürmüş olduğu tüm faaliyetlerini durdurmak için talepte bulundu. Konunun haberlere çıkmasıyla beraber, Bitcoin başta olmak üzere hemen hemen tüm kripto para birimleri değer kaybı yaşadı. Bitcoin’deki düşüş 200 doları buldu. Konuyla alakalı olan kaynaklar, Bloomberg’e yapmış oldukları açıklamada, Binance’in Japonya’daki kadrosunu genişlettiğini ve gerekli olan hiçbir izni almadan faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti.

  2017 Nisan ayında Japonya, Bitcoin’i resmen ödeme yöntemi olarak kabul etmişti. Bunun ardından Japon hükümeti, ülkedeki dijital para borsalarını denetlemek ve lisanslamak için faaliyetlerine başlamıştı. Japonya’da lisanssız çalışan 15 borsayı şubat ayında denetim altına alınmıştı.

  Yakın bir zaman önce Japonya’da yayın yapan ‘’Nikkei’’, Binance’in ‘’JFSA’’ tarafından denetleneceğini açıklamıştı. Fakat bu açıklamadan sonra kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu fena halde sinirlendi ve Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘’sorumsuzca bir gazetecilik sergilendiğini’’ belirtti.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş