Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

KAÇAK ELEKTRİKTEN SONRA HACKİNG İLE MİNİNG

'BitCoin Haberleri' forumunda Webber tarafından 4 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  KAÇAK ELEKTRİKTEN SONRA HACKİNG İLE MİNİNG
  Kripto para madenciliğini, Blockchain zincirinde bulunan her bloğun çözümlenmesine karşılık olarak ödül almaya verilen isim olarak özetleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretimi yapan kişiler yakalanmıştı. Bugün ise başkalarının bilgisayarlarına sızarak Bitcoin ve diğer altcoinlerin üretimini yapan Kuzey Koreli hackerlar ortaya çıktı.

  Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki çatışma hala bitmemiş görünüyor. Kuzey Koreli bir hacker grubu Güney Kore’deki bir şirketin sunucularına girerek bu sunucular yardımıyla mining yaptı. Kuzey Kore’de büyüyen mali yaptırımlar sonrası kripto paralara yapılan saldırı sayısında artış meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le ilgili olumsuz açıklamalar yapan Kuzey Kore BTC piyasasının sallanmasına neden olmuştu. Son zamanlarda büyük hacking aktivitelerinde yer alan ve WannaCry gibi fidye yazılımların ardında bulunduğu düşünülen Kuzey Kore’deki bu hacker grubu Güney Kore’deki şirketin sunucularını kullanarak 25.000 dolardan fazla kazanç elde etti. Bu tarz saldırıların fon çalma amacıyla yapıldığı, Kuzey Kore’den gelen bu tarz üçüncü saldırı olduğu belirtildi. 70 adet Monero üreten, Lazarus adlı hack grubunun alt grubu olan Andariel grubu sunucuya girdiği anda tespit edilememiş ve günler sonra Güney Kore hükümetinin Siber Saldırı Mücadele ekibi tarafından tespit edildiği söyleniyor.

  [​IMG]

  Güney Kore’nin Finansal Güvenlik Enstitüsü araştırma lideri Kwak Kyoung-ju Kuzey Kore’nin ciddi yaptırımlar altında olduğunu bu yüzden maliye konusunda sıkıntı çektiğini öne sürdü. Ayrıca bu tarz hamlelerin ilk olmadığını belirtti. Kuzey Kore’deki hackerların genelde parasal konularda hacking yaptığı dikkat çekici bir unsur. WannaCry adlı fidye yazılımı, kripto para ödemesi yapmanız durumunda bilgisayarınıza erişim izni veriyor bunun yanında sunuculara sızarak monero mining’i yapmak gibi faaliyetlere bakınca Kuzey Kore’ye yasal olmayan yolla binlerce doların girdiğini gözlemleyebiliriz. Bu durumları da göz önünde bulunduran Kwak Kyoung-ju bu hackerların hükümet destekli olduğunu ve bu sayede kripto para akışıyla finansal olarak kazanç sağlamayı planladığını iddia etti.

  Kripto paralar bu şekilde kullanılabileceği ve krizlere neden olabileceği gibi, diğer yönden insanlığa kolaylık sağlayabileceğini ve küreselleşme konusunda önemli bir rol oynayabileceğini unutmamak gerekir.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş