Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Kripto Para Piyasası Çakıldı

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 17 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Kripto Para Piyasası Çakıldı

  Kripto paralarda son zamanlarda büyük miktarda dalgalanmalar yaşanıyor. Ani yükselişler, ani düşüşler al –sat piyasasını ciddi oranda etkiliyor. Büyük kazançlar elde edilebileceği gibi büyük kayıplar da yaşanabiliyor. Son zamanlarda ciddi anlamda değer kaybı yaşayan kripto para piyasası 17 Ocak 2018 tarihinde ciddi anlamda büyük bir düşüşe geçti.

  Coinmarketcap’de ilk 100 sırada bulunan sanal para birimlerinin 91’i değer kaybı yaşadı. Sadece 9 tane kripto para biriminin değer kaybetmediği bu tarihi, kripto paraların en fazla değer kaybettiği günlerden biri olarak sayabiliriz. Bitcoin % 14, Ethereum % 16, Ripple % 24, Bitcoin Cash % 17 değer kaybetti. Yıla çok iyi başlayan ve 4 Ocak 2018 tarihinde 3,65 dolar değere sahip olan Ripple 1.04 $’a kadar düştü. 2018’e 13.790 $ değerle giren Bitcoin, 10.204 $’a gerileyerek 16 günde 3586 $ değer kaybı yaşadı. Daha önce bahsettiğimiz Güney Kore etkisi kendini tekrar göstermeye başladı diyebiliriz. Güney Kore’nin söylemlerindeki belirsizlik ve kripto para satışı yapan borsaların ülkeden ülkeye değişen fiyat politikaları sanal para birimlerini büyük bir belirsizliğe sürüklüyor. Olumlu tarafından bakacak olursak piyasadaki 91 kripto para birimi değer kaybetti ve bunlar tekrar yükselişe geçeceklerdir. Bu yüzden kripto para almak için şu an çok uygun bir zaman.

  [​IMG]


  Kripto Para Piyasası Neden Düşüşe Geçti ?


  Güney Kore’nin ekonomi bakanı medyaya verdiği bir röpörtajda kripto para birimlerinin engellenebileceğini ve bunun hükümetin isteği üzerine uygulanabileceğini söyledi. Bunun üzerine Çin Merkez Bankası Müdür Yardımcısı bu görüşü destekleyerek hükümetlerin kripto para piyasasını baskı altında tutması gerektiğini savundu. Bu açıklamalar sonrasında piyasa hacminde 525 Milyar $ ‘lık bir gerileme meydana geldi. Kısa sürede kripto para piyasasının kendine geleceğini ve bu durumun bir yatırım fırsatı olduğunu düşünüyoruz. İyi yatırım yapmak için piyasayı iyi takip etmek, sosyal medya, forum ve haberleri iyi bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Bu tarz açıklamalar kripto para piyasasının dengesini birçok kez değiştirdiği gibi bundan sonra da değiştirecektir. Bu yüzden bizi takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyor, iyi yatırımlar diliyorum.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş