Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Kripto Para Reklamlarına Bir Yasakta Twitter’dan Geldi!

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 27 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  5.jpg

  Kısa bir zaman önce Facebook, kripto para reklamlarını durdurma ve yasaklama kararı almışlardı. Arkasından Google’da aynı şekilde reklamları yasakladığını açıklamıştı. Alınan bu engelleme kararlarının ardından gözler Twitter ve Instagram’a çevrilmişti. Beklenen haber Reuters tarafından duyuruldu. Twitter’da kripto para birimleri ile alakalı tüm reklamları durdurma kararı aldı.

  Reuters’ın haberine göre Twitter, kripto para birimleri reklamlarını yasaklama ve durdurma kararı aldı. Bu kararını 27 Mart 2018 tarihi itibari ile uygulamaya sokacak. Bu tarihten itibaren kripto para ticareti, ICO tanıtımları ve dijital cüzdan ile reklamlar yayınlanmayacak ve var olan reklamlar ise durdurulacak. Twitter yetkilileri, bu kararı kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için aldıklarını belirtti.

  Facebook, Google ve Twitter’ın yeni politikaları gereği dolandırıcılığa müsaade edilmeyecek. Şimdi sırada bir diğer sosyal medya devi Instagram’da… Tüm gözler Instagram’a çevrilmiş bir durumda ve kripto para reklamlarını engelleyip engellemeyeceği büyük bir merak konusu.

  En son yapılan istatistiklere göre Google ya da sosyal medya platformları üzerinden verilen dijital para birimleri reklamlarının, kullanıcılar üzerindeki etkisinin %1 olduğu tespit edildi. Fakat etkisi her ne olursa olsun Facebook, Google ve Twitter’ın kullanıcı güvenliği sebebiyle bu kararlarının arkasında duracağına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü son zamanlarda bu türden reklam vererek, kısa zamanda zengin olma hayali kuran binlerce kişi toplamda milyonlarca doları, dolandırıcılara kaptırdı.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş