Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Kripto Para Verge Yüzde 51 Saldırısının Kurbanı Oldu

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 6 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  1.jpg

  Blok zincir Verge, %51’lik bir saldırıya uğradığı duyuruldu. Belirtilenlere göre saldırgan 3 saat içerisinde 10 bin sahte blok üretti. Bu sayede 1 milyon dolarlık XVG çıkarttı. Bu durum %51 saldırısı olarak ifade edilmekte ve Blockchain ağının ele geçirilmesi anlamını gelir. Blok zincirlerin küçük boyutlu olanları %51 saldırılarına karşı çok daha hassastır. Nedeni de ağın boyutu büyüdükçe %51’ini kontrol edebilmek için gereken gücü sağlamaları biraz zordur.
  Bu yüzden küçük blok zincirlerinin kodlarının bu tarz saldırılara karşı gerekli önlemleri alması gerekiyor. Çıkan haberlere göre Altcoin blok zinciri, %51 saldırısına uğramış gözüküyor. Bitcoin Talk forumunda, acminer adındaki bir üyenin yayınlamış olduğu yazıda; Verge blok zincirinin %51’lik saldırı geçirdiğini duyurdu. Bu gönderiye göre saldırgan gerçekleştirmiş olduğu bu saldırıyı blok zincirinde bulunan birtakım hatalardan yararlandığını belirtti.
  Saldırıyı yapan kişinin aynı algoritmayla XVG token’leri kazanıp birkaç blok ürettiği açıklandı. Normalde her bir blok bir madencinin şebekeyi ele geçirmesini engellemek için farklı algoritma kullanılarak oluşturulmaktadır. Verge blok zincirine gerçekleştirilen bu saldırının, yaklaşık olarak 3 saat kadar sürmüş olduğu belirtiliyor.

  3 Saatte 10 Bin Blok Üretti
  Saldırgan 3 saat süren saldırı esnasında 10 bin sahte blok üretti ve 1 milyon dolarlık XVG kazandığı iddia ediliyor. Bu konu hakkında sosyal medyada çoğu kişi, Verge ekibinin yetersizliği ve beceriksizliği sonucu olduğunu belirtiyorlar.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş