Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Kripto Paralar Göçe Sebep Oluyor

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 18 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Kripto Paralar Göçe Sebep Oluyor

  Kripto paraların yükselişinden sonra birçok devlet bu duruma el atarak kontrol altına alma çalışmalarına başladı. Bu durum bazı devletlerde vergilendirmeyle sonuçlandı. Kripto para kurlarındaki sürekli değişim, genel olarak Amerikan merkezli borsalardan alış satış yapıldığı için dolar kurundaki değişim ve borsaların kâr oranının yanına vergilendirme de eklenince yatırımcıların kazanç elde etmesi çok zor hale geliyor.
  [​IMG]
  Ekonomik durum olarak iyi durumda olmayan Porto Riko’da uzun süreli yapılan işler için vergi ödemenize gerek yok. Bu yasadan yararlanarak kripto paralar üzerinden kazanacağınız para için vergi ödemenize gerek kalmayacak. Porto Riko’da kripto para yatırımcıları ve blockchain girişimcilerini destekleyerek Dünya’nın birçok yerinde konferans düzenliyor. “Porto Kripto” adını verdikleri bu konferansta Porto Riko’nun avantajları ve sanal paralar için sağladığı yararlardan bahsedilecek. Porto Riko’nun güzel yanlarını tatmak isteyen kişileri Porto Riko’ya gelmesini tavsiye eden vali, Maria Kasırgası’nın verdiği zararı kapatmaya çalıştıklarını belirtti. Kripto paralarla ilgili çeşitli kuşkuları olan Porto Riko Valisi, bu para birimlerinin illegal işlerde kullanılmasından endişelendiğini ama Blockchain teknolojilerini sonuna kadar desteklediğini ve gelecekte birçok alanda Blockchain teknolojilerinin kullanıcağını belirterek bu alandaki yatırımcıları ve girişimcileri desteklediğini gösterdi.

  Ağır vergilendirmelerden kaçan bir grup yatırımcı Porto Riko’ya yerleşti bile. Bunun yanında Amerikan vatandaşları Porto Riko adasını yurtları göstermesi halinde oraya yerleşmeden yatırımlarına vergi ödemeden devam edebilecek.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş