Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Kripto Paranın Başkenti Japonya Nasıl Bu Duruma Geldi?

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 11 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  1.jpeg


  Sanal para piyasasında büyük bir pay sahibi ve bu sektörde en uygun ülkeler arasında olan Japonya, nasıl kripto paralara böyle mülayim yaklaşıyor? Ülkenin bu duruma gelmesinde yasal düzenleyiciler, kanun yapıcılar mı sağlamış durumda? Yoksa bunların aksine arkasında tanınan ünlü bir isim mi var? Bir zamanlar internet üzerinden patlayıcı satması nedeni ile hapis cezası alan Roger Ver, cezası bittikten sonra Japonya’ya gitti. Ayrıca kendisi Bitcoin’in ilk destekçileri arasında bulunuyor. Roher Ver, sanal para piyasasının popülerliğini arttırmak için etkinlikler gerçekleştiriyor, sanal paranın kullanımı çoğalması için ücretsiz coin’ler dağıtıyordu.

  Roger Ver’in bu sektöre olan katkısı oldukça büyüktür. Mt. Gox’un eski sahibi Mark Karpeles ile de sıkı bir dostluğu bulunuyor. Bu ikili sanal para uzmanlarından oluşan bir topluluk oluşturdular. Dahası kripto para piyasasının potansiyelini gösterebilmek adına devlet yetkililerin peşlerinde koşmaya başladılar. Çoğu ülkelerde kripto para piyasasına karşı katı tutumlar sergilenirken, Japonya gayet mülayim şekilde yaklaşıyor. Bu tutum ikilinin bu zaman kadar göstermiş olduğu çabaların sonucu olabilir. Japon yetkililer yaşanan saldırılardan sonra sektörü daha güçlü olmasını sağlamak için yeni düzenlemeler getiriliyor.

  Sanal para piyasalarına direkt yasak uygulanmıyor, lisans verilmektedir. Bazı ülkelerin yasakladığı ICO’ları, Japonya yasal olması için uğraşıyor. Ülkenin bu mülayim tavırları karşısında şirketler de yatırım yapmaya devam ediyor. Roger Ver, 2011 senesinde Bitcoin ile tanıştı ve Mt. Gox üzerinden Bitcoin satın aldı. Sonra devlete bağlı bulunmayan sanal paraların gelecekteki durumları hakkında yorumlar yaptı. Bu sektör ile ilgilenenleri bir araya getirdi ve topluluk ona Bitcoin Tanrısı adını verdi. O zamanlar ücretsiz olarak 10 binden fazla coin dağıtmıştır.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş