Led TV Özellikleri

'Site Tanıtımı' forumunda kadircetin4921 tarafından 16 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. kadircetin4921

  kadircetin4921 Üye

  39
  1
  8
  Katılım:
  16 Şubat 2019
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  grafiker
  Şehir:
  istanbul
  PM:
  Özel Mesaj


  Televizyon, ilk icat edildiği günden bu yana halen popülerliğini korumaktadır. Dünya genelinde en yaygın kitle iletişim araçlarından biri olan televizyon, başlangıçta kullanıcılarına sadece siyah ve beyaz bir dünya vadetmekteydi. Cam bir tüpten ibaret olan ilk modeller, fazla elektrik tüketmelerine ve çok yer kaplamalarına rağmen görüntü kalitesinde zıt bir durum ortaya koymaktaydılar. İnsan ihtiyaçlarının bitmek tükenmek bilmeyen yönü, televizyonlarda da daha yüksek bir kalite ve dış görünüm talebine neden oldu. Bu yönelim, LCD televizyonlarının piyasaya sürülmesiyle devrim niteliğinde olmuş olsa da, asıl yenilik ondan çok daha modern bir sisteme sahip Led Tv ile doğdu.

  Eski televizyon modelleri, büyük ve kavisli bir cam tüpten oluşmaktaydı. Bu tüp nedeniyle ısınma ve çok yer kaplama gibi problemler, farklı tekniklerin geliştirilmesini sağladı. Bu amaçla geliştirilen LCD ekranlarda sıvı kristal özelliğine sahip bir ekranın, arkasında bulunan bir floresan lamba ile aydınlatılması ile yeni nesil TV’ler ortaya çıkmış oldu. Ancak daha sonra floresan lamba yerine İngilizce “Light Emitting Diode” denilen Led lambaların kullanılması ile görüntü kalitesi çok daha canlı hale geldi. Bu haliyle doğan yeni teknoloji, Led TV adını aldı.

  Led TV Avantajları

  Yeni nesil bu televizyonlar, piyasaya sürüldüğü ilk günlerden itibaren kullanıcıların büyük beğenisini kazanmıştır. Modern ve şık görünüşleri ile ev dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir. Bu modellere uygun sehpa ve paneller, günümüz evlerinin yeni dekoratif özellikler kazanmasında etkilidir. Bir tablo gibi duvara asılabildiğinden hem yerden tasarruf sağlamakta, hem de görünümü ile bulunduğu ortama canlı bir hava vermektedir. Tüplü modellere kıyasla Lcd televizyonlar çok daha az elektrik tüketmektedir. İçerisinde bulunan Led lambaları ile Led ekranlar, Lcd televizyonlardan bile daha az elektrik tüketirler. Yüksek çözünürlüklü yapıları ile çok daha canlı ve kaliteli görüntü sunan bu modeller, fiyat performans oranları ile de kullanıcılarının yüzünü güldürmektedir.

  https://www.incehesap.com/led-tv-fiyatlari/ adresinde farklı markaların birbirinde şık ve modern Led TV modellerini bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü, avantajlı ödeme seçenekleri ve ücretsiz kargo hizmetinden yararlanarak temin edebilirsiniz.
   


Bu Sayfayı Paylaş