Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Litcoin nasıl üretilir?

'Litecoin Yardım' forumunda okutan tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. okutan

okutan Site Yetkilisi Admin

44
    20
    8
    Meslek:
    Webmaster
    PM:
    Özel Mesaj

Kriptop paralar arasında ilk altcoindir. Bitcoine rakip olmuş ve hızlı yükselişle oldukça dikkat çekmiştir. Bitcoinden sonrailk alternatif kripto para birimlerinden birtanesidir. Bir kaç özelliği ile alternatif kripto para arayanlar için önerilen bir para birimidir.

Peki bu para birimi nasıl üretilir?
    Litecoinin üretiminin temeli , bitcoin protokolü ile aynı kurulmuştur. Üretim şekilleri benzer olsada aslında farklıdır. Nedeni ise litecoin SCRYPT tabanlı algoritma ile çalışır. Madencilikleri ise aynıdır.

Litecoin madenciliği üretiminin daha fazla olması bitcoine göre daha kolaydır. Bitcoinde üretim maksimum 21 milyonken, litecoinde ise 84 milyona kadar çıkıyor.

Gerekli güç donanımlara sahip bir bilgisayar ve programla yapabilirsiniz. Bu program miningdir. Cloud mining olarak tanımlanmakta olan cihazları kiralayarak yapapılabilir. Fakaat kiraladığınız cihazlarda dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi titan(saadet) zincirine dönüştürülmüş olanlarından uzak durmanızdır. Çünkü bu şekilde bir çok dolandırıcılık yapan şirketler bulunmaktadır. Kripto para üretimini yaptıklarını söylemekte ve insanları kandırmaktadır.

sedat bunu beğendi.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş